„Dwójka na miejscu” w Lublinie

W sobotę 5 sierpnia, w ramach wakacyjnego cyklu programowego „Dwójka na miejscu”, dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia odwiedzą 700-letni Lublin. Piotr Kędziorek i Bartosz Panek – prowadzący sobotnią audycję zapraszają do słuchania audycji w godzinach 15:00-18:00.

Długa i burzliwa historia miasta, które lokowano na prawie magdeburskim ponoć już za czasów księcia Bolesława Wstydliwego, będzie jednym z głównych wątków sobotniej audycji w Programie 2 Polskiego Radia.

Wraz z badaczami i animatorami kultury, m.in. Teresą Klimowicz, Aleksandrą Wasak i Grzegorzem Jędrkiem dziennikarze Dwójki przyjrzą się zarówno historii, jak i współczesności Lublina – literackiej, architektonicznej, żydowskiej. Ponieważ dla wielu przybyszów właśnie Lublin jest bramą między Wschodem a Zachodem Europy, tematem rozmowy z doktorem Andrijem Saweneciem i ks. dr Stefanem Bartuchem będą wielokulturowość i różnorodność wyznaniowa.

Lublin cieszy się też zasłużoną sławą polskiej stolicy folku. Stąd w audycji pojawi się także temat atrakcji przygotowanych przez Warsztaty Kultury na zbliżający się Jarmark Jagielloński, nie zabraknie folkowej muzyki, także wykonywanej na żywo, m.in. przez Orkiestrę św. Mikołaja i Odpust Zupełny. Gośćmi studia Dwójki będą artyści związani z Lublinem, wśród nich Bartłomiej Wąsik, Marcin Wroński i Janusz Opryński. Dziennikarze wejdą z mikrofonem również do lubelskich podziemi i trolejbusów.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *