FOX ogłosił obsadę serialu „Tajny układ”

Spółka Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa ogłosiła ostateczną obsadę i opublikowała pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego serialu „Tajny układ”, którego produkcja przeniosła się właśnie do Londynu.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

W rolach głównych występują: znany brytyjski aktor Mark Strong („Kingsman: Tajne służby”), Alistair Petrie („Undercover”), Anastasia Griffith („Bananowy doktor”), Amelia Bullmore („Happy Valley”), Kingsley Ben-Adir („Król Artur: Legenda miecza”), Pip Torrens („The Crown”) i Fares Fares („Tyran”). Sensacyjny serial szpiegowski jest pierwszą produkcją fabularną zrealizowaną w regionie przez spółkę Fox Networks Group Europe & Africa.

Alistair Petrie wcieli się w rolę George’a White’a, kluczowego tajnego agenta MI6, który nakłania byłego współpracownika Maxa Eastona („Mark Strong”), by wrócił do służby. White jest szefem brytyjskiej komórki Sekcji i nie ma złudzeń, że jego świat jest przeżarty układami i korupcją. Ostatnio Alistair Petrie wystąpił w głośnym serialu telewizyjnym „Nocny recepcjonista”, w którym partnerowali mu Tom Hiddleston i Hugh Laurie, a także kinowym przeboju „Gwiezdne wojny. Łotr 1” oraz w pierwszym serialu fabularnym National Geographic pt. „Geniusz”, który zdobył 10 nominacji do nagród Emmy.

Kiedy zacząłem czytać scenariusz „Tajnego układu”, od razu wiedziałem, że będzie to godny następca „Nocnego recepcjonisty”. To szpiegowski thriller, którego podteksty polityczne i czarny scenariusz zdarzeń są bardzo na czasie, ze względu na obecną sytuację międzynarodową. Scenariusz przeczytałem z wypiekami na twarzy i jestem pewien, że na ekranie będzie się go jeszcze lepiej będzie oglądać – powiedział Alistair Petrie po dołączeniu do obsady „Tajnego układu”. – Międzynarodowa obsada, wielkie nazwiska członków ekipy produkcyjnej w połączeniu z rozmachem realizacyjnym są gwarancją, że serial zdobędzie rzeszę wiernych widzów. Bardzo się cieszę, że mogę w nim wystąpić – dodał.

Anastasia Griffith, znana z serialu „Układy”, wcieli się w rolę Amandy Jones, byłej szefowej strategicznej rezydentury CIA, a obecnie groźnej i niezwykle wpływowej postaci amerykańskiego wywiadu, która kieruje amerykańską częścią Sekcji. W prowadzonej grze Amanda jest jednym z rozgrywających.

To dla mnie zaszczyt, że mogę dołączyć do wspaniałej obsady i ekipy produkcyjnej serialu „Tajny układ”. Amanda Jones jest jednym z najpoważniejszych graczy i nie cofnie się przed niczym. Cieszę się, że mogę zagrać tak ciekawą postać i wystąpić w inteligentnym, świetnie napisanym i pełnym celnych obserwacji serialu. To rola, jaka nie trafia się na co dzień – powiedziała o swojej roli Anastasia Griffith.

Amelię Bullmore („Scott i Bailey”) zobaczymy w roli Olivii Clarke, a Kingsley Ben-Adira („Vera”) wcieli się w postać Khalida Walkera. Olivia jest bezkompromisową dziennikarką polityczną, matką Harry’ego Clarke’a („Joe Dempsie”, „Gra o tron”) i byłą żoną Maxa Eastona („Strong”). Z kolei Khalid to cyniczny, do bólu konkretny i szczery zastępca dowódcy Sekcji, który pracuje jako młodszy partner White’a („Petrie”).

Pip Torrens („Poldark”) wcieli się w postać Williama Kingsleya, wpływowego szefa globalnej korporacji, a Fares Fares („System”) zagra Gabriela Cahilla, starego znajomego Maxa oraz pierwszą osobę, z którą główny bohater spotyka się po przyjeździe do Bejrutu, gdzie chce pomścić śmierć swojego syna.

Bardzo cieszymy się, że już dzisiaj możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego serialu „Tajny układ”. Zdjęcia dobrze oddają realizm oraz prawdziwy klimat i charakter serialu. Ekipa spółki Endor pracuje niestrudzenie, aby stworzyć fantastyczny nowy serial szpiegowski, który jest naszą pierwszą produkcją fabularną w regionie. Udało się nam zebrać gwiazdorską obsadę i wspaniałą ekipę produkcyjną. Nakręciliśmy już wiele fantastycznych zdjęć, a teraz produkcja serialu przenosi się do Londynu – powiedział Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści spółki FNG Europe & Africa.

Podczas drugiego etapu produkcji, przenosimy się z ekipą do Londynu, gdzie nakręcimy kluczowe dla głównej fabuły sceny. Dzięki zmianie scenerii serial „Tajny układ” będzie miał prawdziwie międzynarodowy charakter. Plany miejskie w Londynie będą ciekawym kontrapunktem dla widowiskowych plenerów z Maroka – powiedzieli producentka wykonawcza Hilary Bevan Jones i producent Tom Nash, którzy są przedstawicielami spółki produkcyjnej Endor, będącej częścią grupy Red Arrow.

Obowiązki głównego producenta oraz producenta wykonawczego serialu pełni Matthew Parkhill, który napisał scenariusz trzech odcinków, w tym pilota. Wyreżyseruje także cztery z ośmiu części serialu. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Robert Connolly („Incydent”). Współpomysłodawcą serialu, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Simon Maxwell. Producentem ze strony spółki Endor Productions jest Tom Nash („Kłopotliwa sprawa”). Khadija Alami była producentką w Maroku. W zespole producentów wykonawczych znajdą się także Hilary Bevan Jones, Alan Greenspan ze spółki 6 Degree Media („Donnie Brasco”, „Przeboje i podboje”) oraz Helen Flint ze spółki Little Island Productions (serial „Close to the Enemy”). Producentami ze strony spółki Fox Network Group Europe & Africa są Jeff Ford i Sara Johnson.

Dział ds. treści i dystrybucji spółki Fox Networks Group oraz spółka FNG Europe & Africa mają wyłączne prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *