Dyrektor Ośrodka TVP Technologie – Złotym Inżynierem

Podczas gali finałowej w Warszawskim Domu Technika NOT złotą statuetkę oraz tytuł Złotego Inżyniera w XXI Plebiscycie Przeglądu Technicznego w kategorii high-tech otrzymał Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka-TVP Technologie, wieloletni pracownik Telewizji Polskiej.

Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, statuetki „Złotego Inżyniera” to Oscary przyznawane za wieloletnią twórczość w dziedzinie technologii i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań.

Plebiscyt ma na celu wyrażenie uznania tym, którzy przekształcają Polskę i jej gospodarkę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa, polityków i mediów na rolę inżynierów w codziennym budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Inżynierowie są twórcami kultury technicznej. Oni „projektują przyszłość”! To wysoko cenione przez ludzi techniki wyróżnienie jest przyznawane najwybitniejszym przedstawicielom środowiska inżynierskiego.

Tytuły Złoty oraz Srebrny Inżynier przyznawane są w kategoriach: nauka, jakość, menedżer, ekologia, zarządzanie i high-tech.

Przegląd Techniczny ukazuje się od 1866 roku. Jest jednym z najstarszych czasopism w Europie poświęconym tematyce ogólnotechnicznej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *