„Dzięki Bogu już weekend” w TVP2/HD

Dwójka pokaże wiosną odnowioną formułę programów kabaretowych w cyklu „Dzięki Bogu już weekend”. Gośćmi satyrycznych podsumowań tygodnia będą m.in.: Rafał Rutkowski, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, GrubSon, Katarzyna Pakosińska, Maria Czubaszek, Teatr Montownia i Kacper Ruciński.

Nowy cykl kabaretowy Dwójki będzie pozycją wzmacniającą rozrywkowy profil piątkowych wieczorów TVP2/HD. Terapeutyczna moc śmiechu, satyryczne podsumowanie tygodnia, możliwość obejrzenia swoich ulubieńców w premierowych, specjalnie do programu przygotowanych numerach, nawiązanie do klasyki kabaretowej podanej na nowo – to wszystko sprawi, że rozpoczniemy weekend w doskonałym humorze.

„Dzięki Bogu już weekend” to próba odnowienia formuły programów kabaretowych, do jakiej przyzwyczaiła swoich widzów Dwójka. Na ekranie pojawią się nie tylko popularne grupy kabaretowe, ale także wyraziste osobowości świata społeczno-kulturalnego, postacie niekojarzone bezpośrednio z kabaretem, w tym przede wszystkim twórcy oraz aktorzy.

Do współpracy zaprosiliśmy znanych z ekranów i lubianych przez widzów: Roberta Górskiego, Neo-Nówkę, Limo, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego, Tomasza Jachimka, Kabaret Młodych Panów, Grupę MoCarta, Kabaret pod Wyrwigroszem i Formację Chatelet. To oni, wraz z reżyserem, będą tworzyć scenariusze kolejnych odcinków. Ich gośćmi będą znakomici artyści, m.in.: Rafał Rutkowski, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, GrubSon, Katarzyna Pakosińska, Maria Czubaszek, Teatr Montownia, Kacper Ruciński.

Artyści zaproponują premierowe, specjalnie napisane do programu skecze, monologi i piosenki oraz skomentują wydarzenia mijającego tygodnia. Każdy kabaret przygotuje swoją wersję kultowego już „Posiedzenia rządu” autorstwa Roberta Górskiego, a publiczność w studiu wyznaczy zadanie do wykonania kabaretowi, który wystąpi za tydzień. W każdym odcinku pojawi się też filmik komentujący bieżące wydarzenia, nakręcony specjalnie dla programu przez grupę pyta.pl. „Strażnikiem transmisji” pojawiającym się w każdym odcinku będzie Piotr Kędzierski.

„Dzięki Bogu już weekend”, w każdy piątek od 1 marca, godzina 21:45 w Dwójce.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *