Dzień Dziecka 2019 w Polskim Radiu Dzieciom

Wielkimi krokami zbliża się największe święto słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom, czyli Dzień Dziecka! Z tej okazji dziennikarze programu skierowanego do najmłodszych oraz do ich rodziców przygotowali liczne atrakcje, m.in. wizytę w radiowym studiu, audycje z udziałem słuchaczy, studio plenerowe, warsztaty reporterskie i konkursy z nagrodami.

1 czerwca Polskie Radio Dzieciom otworzy swoje studio dla chętnych słuchaczy. O tym, jak wygląda studio emisyjne, z którego nadawane są audycje, po co prowadzącemu słuchawki i konsoleta, kim jest realizator dźwięku i czym jest popularna „reżyserka”, będzie się można przekonać już w najbliższą sobotę! Co zrobić, żeby zobaczyć, jak wygląda praca radiowca od kuchni? Wystarczy wysłać wiadomość na adres: dzieci@polskieradio.pl.

To jednak nie wszystkie atrakcje przygotowane tego dnia dla odwiedzających studio Polskiego Radia Dzieciom. 1 czerwca audycje: „Rodzinny W-F”, „Akademia Muzyczna” oraz „Dawno, dawno, temu” odbędą się z udziałem dzieci!

Ponadto 1 czerwca Krystian Tyrański odwiedzi Pieniński Park Narodowy, by świętować Dzień Dziecka i 87. urodziny najstarszego parku narodowego w Polsce. Z tej okazji zaprezentowane zostanie multimedialne widowisko „Dzikie królestwo lodowego olbrzyma”. To historia dzikich krain i podróż do gniazda lodowego olbrzyma w rytmie bębnów. Po zakończonym widowisku chętni będą mogli wziąć udział w wywiadzie radiowym, którego tematem będą obchody urodzin Pienińskiego Parku Narodowego. Audycja wyemitowana zostanie w Polskim Radiu Dzieciom w audycji „Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa”.​

Do piątku na antenie Polskiego Radia Dzieciom można usłyszeć relacje Martyny Chuderskiej z 22. Biennale Sztuki dla dziecka w Poznaniu. Temat tegorocznej odsłony to „Sztuka jako spotkanie”. W programie wydarzenia m.in. spotkania z artystami, warsztaty wyobraźni i spektakle dla dzieci.

Z kolei od 30 maja do 2 czerwca Polskie Radio Dzieciom i niezależne kina w całej Polsce zapraszają najmłodszych widzów oraz ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. Atrakcje przygotowane zostały zarówno dla nieco starszych widzów, którzy będą mogli odkryć urok bajek na nowo, jak i tych młodszych, którzy być może po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Misiem Uszatkiem oraz ze Smokiem Barnabą. Akcja „Bajkowy Dzień Dziecka” odbędzie się w kinach zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych całej Polsce. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym wydarzenia.

2 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom odwiedzą również Żelazową Wolę. Tego dnia w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i w Parku w Żelazowej Woli odbędzie się jubileuszowy X Dzień Dziecka. Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki tematem przewodnim tegorocznej odsłony święta będą pieśni, a także rola śpiewu w twórczości fortepianowej Fryderyka Chopina. Na miejscu nie zabraknie również plenerowego studia Polskiego Radia Dzieciom, z którego Zbyszek Kozłowski wraz z młodymi słuchaczami poprowadzi „Dziecięcy Koncert Życzeń”, a Julia Rozbiecka zaprosi na warsztaty reporterskie.

W najbliższą sobotę w warszawskim Kinie Atlantic zorganizowane zostaną również filmowe czytanki z konkursami, w których do wygrania będą nagrody Polskiego Radia Dzieciom. W programie animacje dla najmłodszych, projekcja nowej komedii familijnej „Paskudy. UglyDolls” o tym, czy tytułowe „paskudy” mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom oraz prezentacja książki pt. „Krasnoludki”, w której czytelnicy znajdą m.in. odpowiedzi na pytania: skąd się biorą i jak przemieszczają? Gdzie mieszkają i co mają w środku? Podczas spotkania fragmenty publikacji przeczyta Sandra Drzymalska.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *