Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom oraz radiowej Czwórce

1 czerwca dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz radiowej Czwórki przygotowali szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Przez cały dzień słuchacze mogą liczyć na zabawy z nagrodami.

1 czerwca w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00 – 10.00) Monika i Kulfon opowiedzą o urokach dzieciństwa oraz o tym, jak na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Podczas audycji nie zabraknie także upominków dla słuchaczy. W „Muzycznych podróżach” (godz. 10.00 – 11.00) zachęcimy dzieci, by opowiedziały o swoich ulubionych piosenkach. Z kolei już o godz. 14.00 premiera słuchowiska „Co trzeba zabrać na wędrówkę?”. Scenariusz Małgorzaty Czerwień zajął I miejsce w konkursie „Mój Świat”, który organizowany był przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Na plenerową audycję „Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00-18.00) z Katowic zaprasza Zbigniew Kozłowski, a wieczorem, o 18.00 wyjazdowa „Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom”.

Radiowa Czwórka zaprasza do dzielenia się wspomnieniami z dzieciństwa już od rana w audycji „Pierwsze słyszę” (godz. 7.00-9.00). Z kolei w „Stacji Kultura” po godz. 10.00 wirtualny spacer po wystawie „Dzieciństwo” w Państwowym Muzeum Etnograficznym. W audycji rozmowa ze słuchaczami o tym, jaki był ich pierwszy kontakt ze sztuką i jakie dzieło zapamiętali. W audycji „Dajesz radę” (godz. 14.00-15.00) słuchacze opowiedzą o tym, co chcieliby kupić, realizując swoje marzenia z dzieciństwa, a w „TOP” (godz. 17.00) o topowych zabawkach z dzieciństwa. Tematem przewodnim „Strefy prywatnej” będą błędy. Czy ich popełnianie to tylko przywilej dzieci? Czy dorośli też mogą sobie na nie pozwolić? Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Wieczorem w „Strefie sportu” (godz. 21.30) będzie można posłuchać i opowiedzieć o największych dziecięcych osiągnięciach sportowych.

Radiowa Czwórka zaprasza do dzielenia się muzycznymi wspomnieniami z dzieciństwa w mediach społecznościowych stacji. Na autorów najciekawszych komentarzy czekają nagrody.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *