Dzień Matki 2022 w Polskim Radiu Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnego świętowania dnia Mamy. Na antenie stacji audycje specjalne poświęcone mamom oraz akcja poszukiwania największego przeboju muzycznego dla mam. Dziennikarze stacji zapraszają do składania życzeń i dedykowania mamom wyjątkowych piosenek pod numerem telefonu 22 645 20 55.

Z okazji nadchodzącego święta, całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców, przygotowała wyjątkowe propozycje. Już od 23 maja słuchacze pod specjalnym postem na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom będą mogli zagłosować na 5 przedstawionych propozycji piosenek z tekstem kierowanym do mamy i o mamie. O tym, co zostanie wybrane najpiękniejszą piosenką dla mamy i stanie się hitem Dnia Mamy 2022 roku okaże się już 26 maja w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00 – 17.00).

W czwartkowych audycjach dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom opowiedzą m.in. o mamach w świecie zwierząt oraz przybliżą historię tego wyjątkowego święta. Na antenie będzie można wysłuchać także rozmów z przedszkolakami, którzy opowiedzą o swoich mamach.

W audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00-10.00) dziennikarze stacji zmierzą się z tematem mam w świecie zwierząt. Opowiedzą, w jaki sposób i jak długo opiekują się swoimi dziećmi przedstawicielki różnych gatunków i opowiedzą, jak zachowują się najtroskliwsze mamy.

Z kolei „Leszek i Miś Michaś” (godz. 11.00-12.00) wyjaśnią skąd pochodzi Dzień Mamy oraz czy w innych krajach również obchodzone jest 26 maja. Ponadto ulubieńcy dzieci podpowiedzą, jak własnoręcznie i w prosty sposób przygotować oryginalne prezenty dla mam.

26 maja w „Strefie rodzica” (godz. 21.00 – 23.00) o mamie nauczycielce. O tym, jak wygląda łączenie tej pracy z obowiązkami domowymi i czy rodzic-nauczyciel może łatwiej pomóc własnemu dziecku. Gośćmi audycji będą: Olga Woźniak – dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Eureka, Monika Grotkowska – nauczycielka z Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn, Barbara Lew – nauczyciel języka angielskiego.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *