Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnego świętowania dnia Mamy. Na antenie stacji audycje specjalne poświęcone mamom oraz akcja poszukiwania największego przeboju muzycznego dla mam. Dziennikarze stacji zapraszają do składania życzeń i dedykowania mamom wyjątkowych piosenek pod numerem telefonu 22 645 20 55.

Z okazji nadchodzącego święta, całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców, przygotowała wyjątkowe propozycje. Już od 23 maja słuchacze pod specjalnym postem na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom będą mogli zagłosować na 5 przedstawionych propozycji piosenek z tekstem kierowanym do mamy i o mamie. O tym, co zostanie wybrane najpiękniejszą piosenką dla mamy i stanie się hitem Dnia Mamy 2022 roku okaże się już 26 maja w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00 – 17.00).

W czwartkowych audycjach dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom opowiedzą m.in. o mamach w świecie zwierząt oraz przybliżą historię tego wyjątkowego święta. Na antenie będzie można wysłuchać także rozmów z przedszkolakami, którzy opowiedzą o swoich mamach.

W audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00-10.00) dziennikarze stacji zmierzą się z tematem mam w świecie zwierząt. Opowiedzą, w jaki sposób i jak długo opiekują się swoimi dziećmi przedstawicielki różnych gatunków i opowiedzą, jak zachowują się najtroskliwsze mamy.

Z kolei „Leszek i Miś Michaś” (godz. 11.00-12.00) wyjaśnią skąd pochodzi Dzień Mamy oraz czy w innych krajach również obchodzone jest 26 maja. Ponadto ulubieńcy dzieci podpowiedzą, jak własnoręcznie i w prosty sposób przygotować oryginalne prezenty dla mam.

26 maja w „Strefie rodzica” (godz. 21.00 – 23.00) o mamie nauczycielce. O tym, jak wygląda łączenie tej pracy z obowiązkami domowymi i czy rodzic-nauczyciel może łatwiej pomóc własnemu dziecku. Gośćmi audycji będą: Olga Woźniak – dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Eureka, Monika Grotkowska – nauczycielka z Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn, Barbara Lew – nauczyciel języka angielskiego.

Źródło: Polskie Radio