Dziennikarz radiowej Czwórki zwycięzcą konkursu im. Krzysztofa Mętraka

Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy, prowadzący w Czwórce filmowe wydanie audycji „Na cztery ręce”, zdobył główną nagrodę w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka.

Jury XVIII Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka jednogłośnie postanowiło przyznać Grand Prix – rzeźbę autorstwa Adama Myjaka oraz 10 000 zł – Błażejowi Hrapkowiczowi za perfekcję warsztatu, elastyczność w doborze tematów, klarowność wywodu i konsekwentne tworzenie prozy krytycznofilmowej, w której kwestie estetyczne i światopoglądowe splecione są w sposób nienachalny i dojrzały.

Uroczyste wręczenie nagród wraz z projekcją filmu wybranego przez laureata odbędzie się tradycyjnie 25 lipca podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, zmarłego w 1993 roku krytyka filmowego, ma na celu promowanie młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków. Organizatorem konkursu jest Za Production we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Emisja audycji „Na cztery ręce”, którą prowadzi Błażej Hrapkowicz, ma miejsce w każdy czwartek od godziny 23:00 w Czwórce.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *