Dziennikarze TVP z nagrodami SDP

Michał Rachoń, obecny zastępca dyrektora ds. publicystyki TVP INFO jednym z laureatów Nagrody Głównej Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wśród wyróżnionych są także dziennikarze Telewizji Polskiej, m.in.: Beata Hyży-Czołpińska, Tomasz Sekielski, Alicja Grzechowiak, czy Łukasz Kowalski. Nagrody SDP wręczono już po raz 23. autorom publikacji prasowych, radiowych i telewizyjnych.

SDP przyznało Główną Nagrodę Michałowi Rachoniowi za „relację na żywo z zeznań Prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie Afery Marszałkowej” wyemitowanej w Telewizji Republika. W uzasadnieniu podkreślono uznanie „za ocalenie honoru polskiego dziennikarstwa w sytuacji kiedy inne media informacyjne zawiodły”. Jury wyróżniło także Beatę Hyży-Czołpińską za film dokumentalny „Obława” dla TVP Historia.

W kategorii Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie wyróżnienie otrzymał Tomasz Sekielski i jego reportaż „Albania. Zemsta Krwi” pokazany w TVP1 w programie „Po prostu”. Z kolei Nagrodą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne uhonorowano Waldemara Wiśniewskiego za „Poślizg niekontrolowany” TVP Łódź. Andrzeja Tomczaka za reportaż TVP2 – „Bezrobotni drugiego profilu”.

Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikacje o tematyce sportowej dostał Wojciech Królikowski za materiał „Jak Gerard pokonał Lwa” dla TVP Katowice. Natomiast Nagrodą im. prof. Stefana Myczkowskiego za publikacje o problemach ochrony środowiska uhonorowano Alicję Grzechowiak za reportaż „Dona” TVP Białystok oraz Łukasza Kowalskiego za materiał „Pył nas zabija” wyemitowany w Reporterze Polskim TVP2 oraz Magazynie Reporterów TVP Katowice.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *