„Dzika północ Europy” na kanale National Geographic Wild

Od nowoczesnych i bogatych miast południa, wzdłuż dzikiego wybrzeża pociętego fiordami, aż na arktyczną północ – w podróż po dzikiej Skandynawii jeszcze w sierpniu zabierze nas National Geographic Wild. Z każdym pokonanym kilometrem, widzowie będą coraz mocniej utwierdzeni w przekonaniu, że to nie jest kraina, gdzie niepodzielnie rządzi człowiek. Decydujący głos ma tam natura.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic Wild

Wikingowie wierzyli, że światła zorzy polarnej są pancerzami walkirii – dziewic-wojowniczek, które eskortowały poległych z pola bitwy do Walhalli. Współcześni naukowcy tłumaczą powstawanie tego zjawiska nieco inaczej. Jedno jest jednak pewne – trudno o bardziej spektakularne oświetlenie dla inscenizacji, które przygotowała dla nas natura!

Chociaż zorza może być widoczna nawet na 50. równoleżniku, kojarzymy ją ze Skandynawią – domem Wikingów, krainą fiordów, strzelistych gór i bujnych lasów. Ani Wikingowie, przed którymi strach czuło niegdyś pół Europy, ani ich współcześni potomkowie, którzy ponad łupieżcze wyprawy cenią sobie demokrację i efektywność w biznesie, nie okiełznali skandynawskiej natury.

Paradoksalnie, nieskalana przyroda znalazła ostoję w jednych z najbogatszych państw świata! Właśnie tam wciąż znajdziemy rejony tak dzikie, że to człowiek czuje się tam gościem. Poza wysoko rozwiniętymi miastami na wybrzeżach, Norwegia, Szwecja i Finlandia są niedostępne i nieprzyjazne człowiekowi, dzięki czemu w spokoju żyją tam gatunki, które w innych częściach kontynentu musiały ustąpić pola ludziom. I właśnie tam, zabierze widzów National Geographic Wild.

Dzika północ Europy – premiera we wtorek 27 sierpnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *