„Dziki tabun” na Polsat Viasat Nature

Dolinę Nemiah – dziewicze pustkowie na zachodnim wybrzeżu Kanady – zamieszkuje nieuchwytne
i majestatyczne stado dzikich koni. Zwierzęta żyły tu od wieków, lecz ostatnio wzrost ich populacji powoduje, że muszą walczyć między sobą o przetrwanie. Nowa seria „Dziki Tabun”, która będzie miała swoją premierę w sobotę, 6 listopada o 19:00 na kanale Polsat Viasat Nature, podąża za grupą rdzennych mieszkańców Kanady, potomków osadników oraz doświadczonych treserów koni – wszyscy jednoczą się w misji ratowania wspaniałego stada dzikich mustangów.

Sprawdź godziny emisji audycji „Dziki tabun” w PROGRAMIE TV

Wraz z elitarną drużyną kowbojów, Pierwszy Naród Xeni Gwet’in podejmuje wyzwanie przywrócenia populacji do zrównoważonego poziomu. Celem jest schwytanie i wyszkolenie części najlepszych koni z Nemiah, które potem zostaną wysłane za granicę lub będą pracować w dolinie. Tropienie tych szlachetnych stworzeń nie jest łatwym zadaniem. Są to jedne z najmądrzejszych, najsilniejszych i najrzadszych koni na naszej planecie. Każdy dzień jest przygodą, a zarazem ostatecznym sprawdzianem umiejętności i determinacji jeźdźca. To dzika jazda, która wymaga bezgranicznej odwagi i stalowych nerwów.

Już w 1. odcinku serii widz będzie świadkiem zapierających dech w piersiach wydarzeń. Nieoczekiwany mróz skuwa lodem dno doliny, co zmusza ekipę do nagłej zmiany planów, która pozwoli im dogonić stado. Świeżo upieczony kowboj Lares popełnia kosztowny błąd, natomiast Howardowi udaje się złapać jednego z najbardziej legendarnych koni doliny. Tymczasem strażnicy parku zauważają ranną klacz pozostawioną samą w lesie, a Roy opracowuje specjalny plan podania penicyliny dzikiemu koniowi rasy Qayus ważącemu ponad 270 kg. Jakiś czas później, Hawkridge przelicza swoje możliwości, próbując wytrenować upartego Palomino. W miarę rozwoju akcji, w kolejnych odcinkach widzowie będą mogli śledzić przejmujący wyścig z czasem, którego celem będzie uratowanie osieroconego źrebaka, znalezionego osamotnionego na wzgórzu Konni Lake. Jeźdźcy Xeni Gwet’in wezmą udział w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu podczas corocznego Williams Lake Stampede. Seria zakończy się mrożącym krew w żyłach pościgiem po zboczu góry, w którym stawką jest zdobycie miana najlepszego z najlepszych.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

„Dziki tabun” to szalona jazda, która wymaga bezgranicznej odwagi, stalowych nerwów i miłości do pościgów, a to wszystko podczas niesamowitej misji ratowania stada dzikich mustangów. Premiera na Polsat Viasat Nature w sobotę, 6 listopada o 19:00. Emisja kolejnych odcinków w soboty o 19:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *