„Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” na kanale Polsat Viasat Nature

Ray Mears, brytyjski prezenter, autor i entuzjasta przyrody, w serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” odwiedzi siedem różnorodnych chińskich krain, w tym: bujne lasy deszczowe, płaskowyże, wapienne krasy i imponujące góry. Mears przybliży widzom niesamowite życie dzikich zwierząt, a także odkryje unikalny związek mieszkańców Chin z majestatyczną ziemią, na której żyją. Premiera serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” w niedzielę, 8 sierpnia o 14:30 na kanale Polsat Viasat Nature.

Sprawdź godziny emisji serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” w PROGRAMIE TV

Porywająca azjatycka przygoda Raya rozpocznie się w stolicy Chin – Pekinie. Podróżnik przemierzy zadrzewione ulice miasta, w którym prowadzony przez ponad 40 lat masowy program sadzenia roślin przekształcił je w jedną z najbardziej zielonych metropolii na świecie. Ray odwiedzi także Wielki Mur Chiński i dowie się o projekcie, którego celem jest przywrócenie populacji dzikich lampartów w tym regionie. Następnie uda się do tropikalnej dżungli w Xishuangbanna w prowincji Yunnan – regionu znanego jako chińska Amazonia, który jest domem zarówno dla jednych z najmniejszych owadów, jak i największych zwierząt Chin. Oprócz ptaków nektarników i pająków – prządek olbrzymich, Ray podziwiać będzie najpotężniejsze zwierzę tego kraju – dzikiego słonia azjatyckiego. Wiele tych olbrzymów udało się ocalić i obecnie próbuje się reintrodukować je do życia na wolności.

W dalszej części serii Ray odwiedzi słynne na całym świecie chińskie Centrum Ochrony i Badań Pandy Wielkiej. Spotka się z zespołem odpowiedzialnym za program, który ma na celu pomóc pandom przygotować się do powrotu do samodzielnego, dzikiego życia. Ponadto Mears w odległych i ukrytych w chmurach lasach Parku Narodowego Longxi Hongkou będzie podążać śladami pandy noszącej specjalną obrożę nadającą sygnał radiowy. Następnie odwiedzi Narodowy Rezerwat Przyrody Sanjiangyuan na skraju Płaskowyżu Tybetańskiego w prowincji Qinghai. Podczas swojej podróży Ray spotka także prowadzącą koczowniczy tryb życia rodzinę pasterzy jaków i dołączy do obrońcy przyrody Terry’ego Townshenda w poszukiwaniu nieuchwytnego lamparta śnieżnego.

W kolejnych etapach swej podróży Ray odkryje okazałe wzgórza i jaskinie wokół rzeki Li w prowincji Guanxi, jak i spotka się z miejscowym rybakiem, który do połowów używa kormoranów. Następnie zbada tętniące życiem, znajdujące się tysiące metrów pod ziemią dzikie komory. Później Ray wyruszy także na najwyżej położone i największe na świecie łąki Płaskowyżu Tybetańskiego w prowincji Qinghai, by wytropić niedźwiedzia brunatnego. Uda się również do klasztoru Shungu, gdzie zwierzęta te przychodzą na posiłek i będzie mieć okazję przyjrzeć się z bliska tym niebezpiecznym drapieżnikom.

Na koniec swej wyprawy Ray uda się w magiczne rejony Shangri-La w prowincji Yunnan. Jego wizyta rozpocznie się u podnóża Himalajów, na wysokości ponad 4000 metrów, gdzie mieści się górska przełęcz udekorowana flagami modlitewnymi. Następnie lokalny strażnik Yu Jianhua pokaże Rayowi miejsce, w którym można spotkać jedno z najrzadszych stworzeń w Chinach – czarno-białą małpę wąskonosą. Wyprawa zakończy się poszukiwaniem roślin z miejscowymi medykami, którzy odkrywają tajemnice roślinności Shangri-La.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Premiera programu „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” 8 sierpnia o 14:30 na kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków w niedziele o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *