Edyta Górniak i Maria Sadowska trenerkami 3. edycji „The Voice of Poland”

Edyta Górniak i Maria Sadowska dołączą do obsady trenerskiej „The Voice of Poland”. Trzecią edycję programu, w którym liczy się wyłącznie prawdziwy talent muzyczny, będzie można oglądać już od września na antenie TVP2/HD.

Na antenę TVP2/HD powraca wielkie muzyczne talent-show, zatytułowane „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Program odniósł spektakularny sukces na świecie i jest aktualnie emitowany w ponad 50 krajach.

Również polskie edycje show, emitowane w Dwójce wiosną 2012 i 2013 roku, cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród telewidzów, jak internautów. Nic dziwnego, że na castingach do trzeciej edycji „The Voice of Poland” stawiło się ponad 1000 osób, gotowych by zawalczyć o tytuł „Najlepszego głosu w Polsce” oraz kontrakt płytowy z międzynarodową wytwórnią fonograficzną. Wokalne umiejętności oceniać będą profesjonalni Trenerzy, którzy dołożą wszelkich starań, by wybrać najlepszych z najlepszych. Do Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona z zespołu Afromental dołączą: Edyta Górniak i Maria Sadowska.

Program poprowadzą Tomasz Kammel, Marika oraz Maciej Musiał. Zgrane trio po raz kolejny będzie towarzyszyć uczestnikom od początku ich zmagań aż do momentu wyłonienia zwycięzcy. Formuła „przesłuchań w ciemno” (kiedy to Trenerzy nie widzą wokalistów) sprawia, że w „The Voice of Poland” liczy się wyłącznie głos i prawdziwy talent uczestnika.

Jak pokazują dokonania finalistów poprzednich edycji programu, udział w nim otwiera drzwi do wielkiej kariery na rynku fonograficznym. Natalia Sikora, zwyciężczyni 3. edycji, szybko potwierdziła swój talent, wygrywając SuperDebiuty na Festiwalu Opole 2013. Debiutancki singiel finalisty pierwszej edycji, Rafała Brzozowskiego, zatytułowany „Tak blisko” stał się hitem ubiegłorocznego lata, plasując się na szczycie list przebojów największych polskich stacji radiowych. Na rynku fonograficznym doskonale radzi sobie także zwycięzca 1. edycji „The Voice of Poland”, Damian Ukeje.

Edyta Górniak

Magnetyczna osobowość. Łączy wrażliwość artystyczną, ekspresję z charyzmą sceniczną.

Wokalistka popowa, aktorka musicalowa, autorka tekstów, kompozytorka, producent i reżyser teledysków. Edyta Górniak już od najmłodszych lat przejawiała niezwykłą muzykalność i potencjał wokalny. Jako siedemnastolatka zadebiutowała w programie telewizyjnym, wywołując poruszenie w środowisku muzycznym. W tym samym roku zdobyła nagrodę w konkursie „Debiuty” na największym festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Edytę Górniak okrzyknięto wówczas niekwestionowaną nadzieją polskiej estrady. Rok później stała się gwiazdą kultowego musicalu „Metro”, a w wieku zaledwie 19 lat występowała w centrum Nowego Jorku na deskach słynnego amerykańskiego Broadway’u. Jako 22-latka Edyta Górniak zdobyła 2. miejsce na Festiwalu Eurowizji.

Kariera Edyty Górniak rozwijała się błyskawicznie, czego dowodem był choćby multiplatynowy debiutancki longplay „Dotyk”, jeden z największych sukcesów komercyjnych w historii polskiej fonografii. Artystka wydała dwa albumy, które sprzedały się w blisko dwumilionowym nakładzie, uzyskując status platynowych i złotych płyt. Krążki zostały wydane przez EMI INTERNATIONAL z przeznaczeniem na międzynarodowe rynki muzyczne (23 kraje, 3 kontynenty). Górniak nagrywała w najlepszych studiach nagraniowych świata, m.in. w Olympic Studio w Londynie i Royaltone Studios w Los Angeles. Jest jedyną polską artystką, która wystąpiła w międzynarodowym programie muzycznym „TOP OF THE POPS”, a jej piosenka znalazła się w zestawieniu European Radio Top 50. W 2001 roku w Hiszpanii przyznano jej tytuł Najlepszego Głosu Dekady.

Artystka zebrała ponad 70 nagród i wyróżnień. Dwukrotnie współpracowała z Wytwórnią Filmową Walta Disney’a. Dwukrotnie została również zaproszona do współpracy z Jose Carrerasem, tenorem światowej sławy. Na wspólnych koncertach wystąpili w 1997 i 2012 roku. O wszechstronności wokalistki świadczy bogate dossier artystyczne. Edyta Górniak ma na swoim koncie nagrania z zespołem metalowym Sweet Noise, współpracę z legendarną londyńską BBC BIG BAND ORCHESTRA, z muzykami jazzowymi oraz twórcami muzyki klubowej. W serwisie You Tube można zobaczyć setki nagrań związanych z Edytą Górniak, dokumentujące jej dorobek artystyczny, rozwój i otwartość na różnorodne style muzyczne. Oficjalny kanał wokalistki, poświęcony prezentacji jej najnowszego albumu, zgromadził ponad 7 milionów wyświetleń. Materiały na You Tube dedykowane Edycie Górniak, pochodzące z oficjalnych i nieoficjalnych kont, łącznie uzyskały wynik 35 milionów odsłon!

Maria Sadowska

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska.

Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 10 płyt (w tym dwie wydane w Japonii). Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute To Komeda”, który wpisał się w historię polskiej muzyki.

Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrande jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Victorem Daviesem. Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottubs, czy Jantarem 2012 za najlepszy scenariusz na 31. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Sadowska jest jedną z nielicznych reżyserek, które samodzielnie skomponowały muzykę do własnego filmu. Płyta „Dzień Kobiet” ukazała się 8 marca tego roku i zebrała pochlebne recenzje.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *