Ekstradycja 2 po rekonstrukcji w TVP HD

9 listopada TVP HD zaprasza na premierę drugiego sezonu zrekonstruowanego cyfrowo serialu „Ekstradycja”. Prace nad rekonstrukcją serialu przeprowadził Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych (ODiZP) Telewizji Polskiej SA., w ramach programu POPC „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”

Sprawdź godziny emisji serialu „Ekstradycja” w PROGRAMIE TV

„Ekstradycja” w reżyserii Wojciecha Wójcika z Markiem Kondratem w roli Komisarza Olgierda Halskiego jest jednym z najbardziej popularnych polskich seriali kryminalnych. Powstawała w latach 1995-1999, składa się z trzech serii (razem 21 odcinków) i opowiada o czasach burzliwej transformacji ustrojowej. Na ulicach i w biznesie rządzą mafiozi, a w policji i urzędach króluje korupcja. W takim klimacie jest również zrealizowana „Ekstradycja 2”. W stronę polskiego rynku narkotykowego swoje macki wyciągają dwie groźne mafie: rosyjska i łotewska. Do gry wchodzą politycy i wysokiej rangi urzędnicy zamieszani w przestępcze machinacje i pranie brudnych pieniędzy.

Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych prowadzi obecnie prace rekonstrukcyjne nad trzecim sezonem „Ekstradycji”.

Czas pracy poświęcony na rekonstrukcję drugiej serii „Ekstradycji” to łącznie 207 dni, w prace przy rekonstrukcji zaangażowano 12 osób. Materiał źródłowy to blisko 13 kilometrów taśmy filmowej – negatywu obrazu i tyle samo nośnika dźwięku magnetycznego. Korekcję barwną wykonała Barbara moRgan Konopka, pod nadzorem autora zdjęć Piotra Wojtowicza. Operator zdecydował się tym razem na bardziej wyrazistą korekcję obrazu, co wiąże się m.in. z uzyskaniem większego kontrastu. Dzięki temu zabiegowi, każda z serii „Ekstradycji” będzie miała inny klimat wizualny.

Rozpoczęty w 2018 roku projekt „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”, planuje zdigitalizowanie 836 pozycji, w tym dwustu dziesięciu z pełną cyfrową rekonstrukcją obrazu i dźwięku. Na chwilę obecną udało się już przygotować 418 pozycji, w tym 89 po rekonstrukcji. Gotowe są już m.in. filmy „Spokój”, i „Przystań”, seriale: „Ekstradycja 1”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, „Sława i chwała”, „Boża podszewka”, „Tygrysy Europy”, „Rodzina Kanderów”, czy dokumenty np.: „Defilada” i „Legenda”. Na ukończeniu są prace nad serialami: „Ekstradycja 3”, „Blisko, coraz bliżej” , „Parada oszustów” czy „Życie na gorąco”. W trakcie prac są takie perełki, jak np.: seriale „Lalka”, „Nad Niemnem”, „Polskie drogi” czy filmy „Party przy świecach” oraz „Bo oszalałem dla niej”.

Sprawdź ofertę kanału TVP HD w PROGRAMIE TV

Emisja drugiego sezonu „Ekstradycji” (9 odcinków) w TVP HD od 9 listopada, w piątki o godz. 21:35. Odcinki będą dostępne również na TVP VOD (tvp.vod.pl) w dwóch formatach: oryginalnym i 16×9.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *