El Clasico FC Barcelona – Real Madryt w finale Ligi ACB

W najbliższą środę, 15 czerwca 2016 roku, w Lidze ACB rozpocznie się decydująca walka o mistrzostwo Hiszpanii. O złoto zagrają dwie najbardziej utytułowane ekipy na Półwyspie Iberyjskim, FC Barcelona Lassa i Real Madryt. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, pierwszy mecz już w środę o godzinie 21:15 wyłącznie w Sportklubie.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

FC Barcelona Lassa i Real Madryt w sezonie zasadniczym zajęły dwa pierwsze miejsce w tabeli. Ich udział w finale nie jest więc żadną niespodzianką. Oba zespoły rundę regularną zakończyły zresztą z takim samym bilansem 29 zwycięstw przy tylko pięciu porażkach. W ostatecznych rozrachunku wyższe miejsce zajęli jednak Katalończycy, dlatego to oni będą mieli przewagę parkietu i dwa pierwsze spotkania finałów rozegrają przed własną publicznością. W tegorocznym play-off podopieczni Xaviego Pascuala wyeliminowali 2:0 Montakit Fuenlabradę i 3:1 Laboral Kutxę, z kolei „Królewscy” w pierwszej rundzie okazali się lepsi od UCAM Murcii, a w ćwierćfinale wygrali 3:1 z Valencią Basket. Kto będzie górą w bezpośrednim zderzeniu gigantów i zgarnie w tym roku złoto?

W obecnym sezonie Real czterokrotnie rywalizował już z Barceloną i bilans ten prezentuje się dla „Królewskich” bardzo niekorzystnie. W lidze bowiem dwa razy górą była Barcelona, która przed własną publicznością wygrała 91:86, a w stolicy 91:84. Również w Eurolidze w swojej hali Katalończycy zwyciężyli 72:65, przegrali jednak na wyjeździe 86:87. Mimo tego bilans z Realem mają w tym sezonie więcej niż zadowalający – trzy wygrane w czterech meczach. Czy w finale również potwierdzą dominację? Czy jednak bardzo dobrze prezentujący się w drugiej części sezonu Real pokusi się o małą niespodziankę i to on zdobędzie mistrzostwo? Wszystkie mecze finałów Ligi ACB Barcelona – Real już od najbliższej środy wyłącznie w Sportklubie.

Plan transmisji:

Środa (15 czerwca)
FC Barcelona Lassa – Real Madryt, godzina 21:15

Piątek (17 czerw)
FC Barcelona Lassa – Real Madryt, godzina 19:00

Poniedziałek (20 czerwca)
Real Madryt – FC Barcelona Lassa, godzina 20:00

Środa (22 czerwca)
Real Madryt – FC Barcelona Lassa, godzina 20:30 (o ile będzie potrzebny)

Sobota (25 czerwca)
FC Barcelona Lassa – Real Madryt, godzina 19:00 (o ile będzie potrzebny)

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *