Emitel uzyskał certyfikat Trusted Partner Network (TPN)

Trusted Partner Network (TPN) to globalna, ogólnobranżowa inicjatywa ochrony treści filmowych i telewizyjnych. Wdrożenie standardu TPN jest certyfikowane i stanowi potwierdzenie bezpieczeństwa informacji dla sektora audio-video. Program TPN pomaga firmom zapobiegać naruszeniom i włamaniom do filmów oraz programów telewizyjnych. Emitel, dbając o dobro swoich klientów w tym obszarze, przystąpił do wieloetapowego procesu weryfikacji w celu uzyskania tego certyfikatu. Proces odnowienia certyfikatu odbywa się co roku.

Sprawdź ofertę kanałów telewizji naziemnej w PROGRAMIE TV

Uzyskany przez Emitel certyfikat to gwarancja bezpieczeństwa dla klientów, że materiały, które powierzają, będą służyły realizacji uzgodnionych celów i nie wypłyną na zewnątrz w sposób narażający ich na straty. Dodatkowo, w związku z tym, iż certyfikat jest uznawany przez największych producentów filmowych i muzycznych na świecie, łatwiej jest parterom biznesowym spółki uzyskać zgodę na powierzenie Emitel odpowiedzialności technicznej za pracę z ich materiałami.

Uzyskany certyfikat jest dowodem stosowania przez Emitel najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas pracy z materiałami audio video oraz dążenia do rozwoju produktów multimedialnych, w tym VoD – powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A. – Dodatkowo to potwierdzenie, że działamy w sposób odpowiedzialny, mamy odpowiednie zabezpieczenia techniczne, zarówno w zakresie sieci, jak i urządzeń. Przeszkolony personel stosuje się do obowiązujących procedur, zarządza ryzykiem, działa w sposób planowy, a nasze lokalizacje spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa, takie jak monitoring czy kontrola dostępu – dodał Maciej Staszak.

Dołączenie do programu TPN to szereg korzyści, na przykład pomoc w identyfikacji luk w zabezpieczeniach i komunikowanie środków zaradczych, przyspieszenie realizacji raportu z oceny, oferowanie kontrolek specyficznych dla potrzeb i przepływów pracy określonych typów dostawców. Program zapewnia także pomoc w przypadkach naruszenia bezpieczeństwa za pośrednictwem Platformy TPN.

Źródło: Emitel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *