Seriale „Kapitan. Francesco Totti” i „Sędziowie” w CANAL+ online

Piłka nożna to jeden z tych sportów, który wzbudza ogromne emocje. Na równi łączy, co dzieli fanów, których oddanie czyni z piłkarzy gwiazdy światowego formatu. Sylwetki piłkarskich sław przybliżają dwa nowe seriale – filmowy portret słynnego włoskiego napastnika Francesco Tottiego KAPITAN. FRANCESCO TOTTI oraz SĘDZIOWIE – dokument o sędziach piłkarskich PKO BP Ekstraklasy. Obie produkcje dostępne są w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Najsłynniejszy napastnik AS Roma, który do juniorskiej drużyny rzymskiego klubu trafił w wieku 13 lat, a już trzy lata później zadebiutował w profesjonalnym składzie. Całą swą piłkarską karierę, Francesco Totti spędził w czerwono-żółtych barwach Romy, zdobywając po drodze mistrzostwo, puchar i superpuchar Włoch, tytuł króla strzelców oraz – kilkakrotnie – najlepszego piłkarza Serii A. Włoski sportowiec może się również pochwalić Złotym Butem sezonu 2006/2007 oraz licznymi rekordami bramek czy występów. Jest także najstarszym strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów.

Nic zatem dziwnego, że ojczyzna uhonorowała go dwoma Orderami Zasługi Republiki Włoskiej, a środowisko filmowe uznało jego fenomen za świetny materiał na serial. KAPITAN. FRANCESCO TOTTI to nietypowa mieszanka gatunków, mini serialu biograficznego z lekką satyrą. Kariera i życie Tottiego – w którego wcielił się nagrodzony na festiwalu w Wenecji aktor, reżyser i scenarzysta Pietro Castellito – zostały przedstawione w przystępnej, zabawnej formie dzięki czemu produkcja przypadnie do gustu nie tylko piłkarskim fanom.

Z kolei SĘDZIOWIE to dokumentalny serial stworzony przez Macieja Klimka i Michała Siejaka, który przedstawia sylwetki sędziów piłkarskich Ekstraklasy. W każdym z ośmiu odcinków widzowie poznają bliżej innych bohaterów, m. in. znanych polskich sędziów międzynarodowych: Szymona Marciniaka, Tomasza Kwiatkowskiego, Bartosza Frankowskiego, czy Tomasza Musiała – arbitra i syna brązowego medalisty piłkarskich Mistrzostw Świata z 1974 roku, Adama Musiała.

Widzowie zobaczą i co najważniejsze usłyszą pracę arbitrów podczas meczów, lecz również będą mogli poznać ich z drugiej – prywatnej strony. Wyjątkowe historie i kulisy pracy piłkarskich rozjemców to nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów futbolu, którzy chcieliby poznać inną perspektywę tego często niedocenianego zawodu.

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

Premierowe odcinki KAPITAN. FRANCESCO TOTTI w środy o godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM, SĘDZIÓW w niedziele o 19:30 w CANAL+ SPORT. Obie produkcje dostępne są również w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *