EmiTel wybrany na operatora MUX-8

Urząd Komunikacji Elekrtonicznej ogłosił wyniki konkursu na jedną rezerwację częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174-230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych w ósmym multipleksie (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Komisja konkursowa pracowała w okresie od dnia 29 kwietnia 2015 roku do dnia 9 lipca 2015 roku w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przy ul. Kasprzaka 18/20 w Warszawie.

W wyniku dokonanej przez Komisję konkursową oceny ofert, ofertom przyznano następującą ilość punktów:

Miejsce na liście Nazwa firmy Siedziba  Ocena punktowa
1 Emitel Sp. z o.o.  Warszawa 400,000
2 Telewizja Polska S.A.  Warszawa 252,181
3 TIME S.A.  Warszawa 250,033
4 Polski Operator Telewizyjny Sp. z o.o.  Warszawa 151,000

W konkursie prezes UKE nie wyznaczył minimum kwalifikacyjnego.

Zgodnie z art. 118c ust. 4 Pt, wniosek o rezerwację częstotliwości należy złożyć w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu.

Wyniki konkursu na rezerwację częstotliwości z zakresu 174-230 MHz
Protokół końcowy

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

3 Comments on “EmiTel wybrany na operatora MUX-8”

 1. I jestem zadowolony, sygnał będzie z tych samych masztów – wystarczy dobra szerokopasmowa antena siatkowa (polecam dołożyć tłumik LTE ale taki który NIE TŁUMI pasma VHF!).
  I może będzie szybciej niż wymagane minimum terminów – bo te są straszne…

  Co by było jasne co do terminów:

  Po wygranym konkursie operator ma *10 miesięcy* na uruchomienie pierwszych nadajników 7 nadajników (czyli praktycznie nic…, ba w wymaganiach konkursu NIE MA SŁOWA z jaką mocą i jakością muszą nadawać i jakie pokrycie) a mux musi ruszyć kompletnie dopiero po DWÓCH LATACH (i dopiero tu są wymagania co do pokrycia 95% Polski i parametrów sygnału – wystarczy że będzie słaby taki do którego odbioru potrzebne będą dobre anteny stacjonarne).

  Dopiero zaś po TRZECH latach ma on obowiązek pokrycia terytorium z 90% ludności wysokiej jakości (mocniejszym) sygnałem.

  1. Podejrzewam, że jak EmiTel będzie już miał umowy z nadawcami, to nie będzie jakoś specjalnie zwlekał z uruchamianiem emisji. Tak, więc trzeba mieć nadzieję, że KRRiT spręży się, w miarę szybko ogłosi konkurs i wyłoni programy na MUX-8.

 2. No i jest odwołanie w sprawie MUX8.
  Nie tylko POT ale i Time się odwołał.
  Było by ce-ha-…. jakby udało się prawnikom zablokować start MUX8 na 2-3 lata 🙁

  http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/49584,MUX-8-dla-kanalow-uniwersalnych_-ale-bez-pelnej-swobody-w-ksztaltowaniu-ramowki

  „Operatorem MUX 8 będzie podmiot wyłoniony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Konkurs, rozstrzygnięty przez UKE w połowie w lipca, wygrała firma Emitel – ale jej konkurenci złożyli odwołania. Jak nas poinformowało biuro prasowe UKE, w terminie przeznaczonym na odwołania do urzędu wpłynął wniosek o unieważnienie konkursu od spółki Time (ZPR). Andrzej Zarębski, członek rady nadzorczej Polskiego Operatora Telewizyjnego (wspólna firma TVN i Polsatu) w rozmowie z „Presserwisem” potwierdził ponadto, że POT swoje odwołanie przesłał w poniedziałek pocztą. W konkursie na operatora MUX 8 startowała też Telewizja Polska, ale – jak informuje biuro prasowe TVP – nie zdecydowała się na złożenie odwołania od rozstrzygnięcia UKE. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że procedura odwoławcza może znacznie opóźnić uruchomienie multipleksu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *