eNASCAR iRacing Pro Invitational Series na antenie Motowizji

Wirtualne wyścigi – prawdziwe emocje! Już w niedzielę 29 marca na antenie Motowizji transmisja LIVE z eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, a od 2 kwietnia relacje z polskiej e-sportowej ligi Republic of Simracers.

Sprawdź godziny transmisji eNASCAR iRacing Pro Invitational Series w PROGRAMIE TV

W czasie, kiedy nie ma możliwości organizacji rajdów i wyścigów na ratunek fanom motorsportu – i widzom Motowizji – przychodzi jego wirtualna odnoga – simracing. NASCAR jako jedna z pierwszych serii wyścigowych postanowiła stworzyć alternatywę dla swoich kierowców oraz kibiców w postaci wirtualnych wyścigów. Na Homestead-Miami Speedway pojawiło się aż 26 kierowców z Cup Series, a stawkę uzupełnili między innymi mistrz pucharowej serii NASCAR z 2000 roku Bobby Labonte, jeden z najpopularniejszych kierowców NASCAR w XXI wieku Dale Earnhardt Jr czy zawodnicy znani z pozostałych krajowych dywizji NASCAR.

Całość okazała się niezwykłym sukcesem – w Stanach Zjednoczonych transmisję telewizyjną obejrzało ponad 900 tysięcy osób, sprawiając, że została najchętniej oglądaną pozycją e-sportową w historii amerykańskiej telewizji. Dodatkowo #ProInvitationalSeries w trakcie wyścigu był najpopularniejszym hashtagiem na Twitterze w USA. Motowizja zadbała o fanów NASCAR i 29 marca pokaże na żywo kolejny wyścigi z tej serii. Komentować tradycyjnie będą Michał Budziak (w studio) oraz Szymon Tworz (online).

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Dodatkowo w ramówce Motowizji pojawią się relacje z czołowej polskiej ligi simracingowej jaką jest Republic of Simracers. W tym roku uruchomione zostały mistrzostwa na iRacing – wiodącej platformie na rynku, używanej nie tylko przez najlepszych simracerów na świecie, ale także profesjonalnych kierowców wyścigowych znanych z Formuły 1, NASCAR czy wyścigów GT.

To historyczny moment dla polskiego świata simracingu. Po raz pierwszy relacje z tego typu zawodów będą transmitowane na żywo w telewizji. Dokonujemy milowego kroku dla całej dyscypliny e-sportu jaką jest simracing. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wszyscy miłośnicy motorsportu z większą uwagą przyglądają się wirtualnym zawodom, zwłaszcza, że są one tak samo interesujące jak te “prawdziwe”, a czasem może nawet bardziej – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja została także patronem Republic of Simracers – iRacing. Dodatkowo zespół DV1 TRITON Racing będzie wystawiał jedno specjalne auto w barwach Motowizji w którym rywalizować będą czołowi kierowcy wyścigowi z Polski i zagranicy.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *