eNASCAR na żywo w Sportklubie

Zmiany w wydarzeniach sportowych na całym świecie, jakie mają miejsce w związku z pandemią koronawirusa, sprawiły, że nadawcy szukają alternatywnych źródeł transmisji, którymi przyciągnęliby widzów przed telewizory. Sportklub wychodząc naprzeciw rynkowemu zapotrzebowaniu już od najbliższego weekendu rozpocznie cykl transmisji z eNASCAR iRacing Pro Invitational Series. Pierwsza już w niedzielę 29 marca o godz. 18.00.

Sprawdź godziny transmisji eNASCAR iRacing Pro Invitational Series w PROGRAMIE TV

eNASCAR iRacing Pro Invitational Series to innowacyjny projekt, który za Oceanem zainaugurowany został w poprzedni weekend. Jest to odpowiedź NASCAR, największej organizacji sportów motorowych w USA, na szerzącą się pandemię koronawirusa, uniemożliwiającą organizację wydarzeń sportowych, a przez to odcinającą Amerykanów od wyścigów na owalnych torach. W ubiegłą niedzielę amerykańscy giganci, NASCAR, iRacing i FOX Sports, połączyli siły, aby zapewnić pierwszą w historii transmisję z eNASCAR iRacing Pro Series. Dobre wyniki oglądalności i wielkie zainteresowanie widzów sprawiły, że jednogłośnie postanowiono kontynuować relację z serii aż do zakończenia sezonu. Już w najbliższy weekend nowy format zawita także do Polski, a kibice e-sportu i motorsportu premierowe transmisje będą mogli zobaczyć w Sportklubie. Pierwsza z nich w niedzielę od godz. 18.00.

eNASCAR iRacing Pro Invitational Series to wyścigi e-sportowe w trybie symulacyjnym, w których udział biorą zawodnicy z NASCAR Cup Series, NASCAR Xfinity Series, NASCAR Gander Outdoors Truck Series oraz działacze z samej organizacji NASCAR.

Według danych Nielsen Media Research, inauguracyjne wydarzenie eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, które wygrał trzykrotny zwycięzca Daytona 500, Denny Hamlin, tylko w USA przyciągnęło przed telewizory 903 000 widzów. Zawody były najchętniej oglądanym programem telewizyjnym na FS1 od 12 marca, a więc od momentu wstrzymania niemal wszystkich zawodowych rozgrywek w Stanach Zjednoczonych. Był to też najchętniej oglądany niedzielny program telewizyjny w telewizji kablowej, a także jeden z najlepiej ocenianych programów telewizyjnych w historii e-sportu.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Błyskawiczna współpraca między FOX Sports, NASCAR i iRacing bardzo pozytywnie odbiła się na fanach wyścigów, graczach oraz telewidzach w całym kraju – mówił po inauguracyjnych zawodach Brad Zager, producent wykonawczy FOX Sports i szef produkcji – W stosunkowo krótkim czasie musieliśmy się nauczyć bardzo wielu nowych rzeczy, ale już wiemy, że decyzja o transmitowaniu eNASCAR iRacing Pro Invitational Series była strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *