Eska ROCK podsumuje wyniki wyborów do PE

Najbliższe, tym razem dwugodzinne wydanie „Parlamentarnego Radaru” na antenie Radia Eska ROCK poświęcone będzie podsumowaniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prowadzący przyjrzą się wybranym kandydatom i zastanowią się, czym kierowali się Polacy podczas wyborów.

Tym razem niedzielny „Parlamentarny Radar” na antenie Eska ROCK wyjątkowo potrwa od 11:00 do 13:00. Idalia Tomczak i Konrad Olszewski razem z zaproszonymi gośćmi – prezesem fundacji „Unia i Polska” Krzysztofem Bobińskim i politologiem SWPS Mikołajem Cześnikiem przyjrzą się wynikom wyborów do Parlamentu Europejskiego. Ponadto zastanowią się, czym spowodowana była niska frekwencja.

Druga godzina programu zostanie poświęcona młodym wyborcom. Prowadzący zapytają kolejnych gości – Joannę Gus i Michała Tragarza z Centrum Edukacji Obywatelskiej o to, na kogo głosowali młodzi Polacy. Spróbują dowiedzieć się także, dlaczego taką dużą popularnością cieszył się znany ze skrajnie konserwatywnych poglądów Janusz Korwin-Mikke. Z badań bowiem wynika, że młodzi najczęściej wybierali Nową Prawicę. Partia, na czele której stoi Janusz Korwin-Mikke, w grupie wiekowej 18-25 lat zdobyła aż 28,5% głosów. Z kolei w podziale na grupy zawodowe Korwin-Mikke cieszył się największym poparciem wśród uczniów i studentów – poparło go tam 28,4%.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *