Najbliższe, tym razem dwugodzinne wydanie „Parlamentarnego Radaru” na antenie Radia Eska ROCK poświęcone będzie podsumowaniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prowadzący przyjrzą się wybranym kandydatom i zastanowią się, czym kierowali się Polacy podczas wyborów.

Tym razem niedzielny „Parlamentarny Radar” na antenie Eska ROCK wyjątkowo potrwa od 11:00 do 13:00. Idalia Tomczak i Konrad Olszewski razem z zaproszonymi gośćmi – prezesem fundacji „Unia i Polska” Krzysztofem Bobińskim i politologiem SWPS Mikołajem Cześnikiem przyjrzą się wynikom wyborów do Parlamentu Europejskiego. Ponadto zastanowią się, czym spowodowana była niska frekwencja.

Druga godzina programu zostanie poświęcona młodym wyborcom. Prowadzący zapytają kolejnych gości – Joannę Gus i Michała Tragarza z Centrum Edukacji Obywatelskiej o to, na kogo głosowali młodzi Polacy. Spróbują dowiedzieć się także, dlaczego taką dużą popularnością cieszył się znany ze skrajnie konserwatywnych poglądów Janusz Korwin-Mikke. Z badań bowiem wynika, że młodzi najczęściej wybierali Nową Prawicę. Partia, na czele której stoi Janusz Korwin-Mikke, w grupie wiekowej 18-25 lat zdobyła aż 28,5% głosów. Z kolei w podziale na grupy zawodowe Korwin-Mikke cieszył się największym poparciem wśród uczniów i studentów – poparło go tam 28,4%.

Źródło: Grupa Radiowa TIME