ESKA TV ma już ponad milion fanów na Facebooku

Fanpage ESKA TV zgromadził ponad 1 milion fanów. W kategorii „stacje telewizyjne” zajmuje 2. miejsce, natomiast w kategorii „media” plasuje się na 3. miejscu najbardziej popularnych fanpage’y – wynika z danych Sotrender z kwietnia br.

Fanpage ESKA TV w ostatnich miesiącach odnotował największy procentowy wzrost liczby fanów, dystansując pod tym względem konkurencję w kategorii „media”. Profil ESKA TV awansował z miejsca 6., pozostawiając w tyle VIVA Polska, Disney Channel Polska i Filmweb. Obecnie wyprzedzają go fanpage MTV Polska (1 048 tys. fanów) oraz Radia ESKA (ok. 1,6 milionów fanów, pozostający na pozycji lidera od wielu już lat).

ESKA TV to stacja, która stawia na kontent muzyczny i rozrywkę. Jej ramówka, format i wizerunek są tożsame z Radiem ESKA – najbardziej popularną wśród młodych Polaków rozgłośnią radiową. Podobnie jak w przypadku profilu facebookowego Radia Eska fanpage ESKA TV jest traktowany jako miejsce interakcji z widzami i przedłużenie anteny telewizyjnej. ESKA TV wykorzystuje również aktywność fanów do tworzenia treści na antenie. Najlepszym przykładem jest aplikacja „Fejslista”, dzięki której fani ESKA TV głosują na swoje ulubione klipy, które później są prezentowane na antenie telewizyjnej.

Wyniki popularności obu fanpage’y Radia ESKA i ESKA TV dowodzą, że sposób komunikacji z fanami odpowiada potrzebom i zainteresowaniom współczesnej młodzieży.

ESKA TV wykorzystuje zjawisko multiscreeningu, tworząc social TV. W swojej strategii łączy kanały komunikacji – przekaz wideo w telewizji oraz social media. Połączenie to umożliwia reakcję w czasie rzeczywistym na to, co dzieje się na antenie. W ten sposób angażuje i pozwala pogłębić interakcję z telewidzami – mówi Andrzej Jaszczyszyn, senior produkt manager w Grupie Radiowej TIME.

Źródło: ESKA TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *