Eureka TV, Forma TV i Lokalna TV od Discovery na MUX-8

Eureka TV, Forma TV oraz Lokalna TV to programy telewizyjne, które Discovery Polska zgłosiła do konkursów na zagospodarowanie multipleksu ósmego (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej – wszystkie z nich będą tworzone we współpracy z lokalnymi twórcami i producentami.

Od 30 lat Discovery porusza wyobraźnię, podbija serca i umysły widzów na całym świecie. Nasze bogate doświadczenie obejmuje zarówno telewizję płatną, jak i kanały bezpłatne na takich rynkach jak Niemcy, Włochy, Hiszpania, czy Wielka Brytania – podkreśla Olgierd Dobrzyński, VP, Country Manager Central Europe Discovery Networks CEEMEA & Eurosport. – Polska jest dla nas jednym z najważniejszych rynków na świecie. Chcemy się rozwijać, stąd nasza decyzja o udziale w procesie koncesyjnym MUX-8 – zależy nam, aby jak najwięcej Polaków mogło odkrywać świat razem z Discovery.

Projekt Eureka TV to propozycja nowoczesnego, interaktywnego kanału telewizyjnego, wpisującego się w zmiany zachodzące na rynku mediów. Zgodnie z mottem „Myśl, działaj, rozwijaj się”, stacja będzie poszerzać horyzonty i inspirować do rozwoju. Dzięki Eureka TV szeroka grupa widzów skorzysta z wszelkich dostępnych możliwości interakcji wychodzących poza tradycyjny ekran telewizora. Eureka TV będzie nadawać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a w jej ramówce znajdą się także audycje na żywo. Wszystko to sprawi, że kanał będzie współtworzony przez polskich widzów.

Forma TV to propozycja Discovery w konkursie na kanał lifestylowy, który ma promować aktywny rozwój człowieka. Stacja będzie inspirować do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia bez względu na wiek, czy pochodzenie społeczne. Forma TV to drogowskaz, jak żyć pełniej i radośniej, w jaki sposób utrzymać dobrą kondycję, świetnie wyglądać oraz co zrobić, by poprawić swoje samopoczucie. Szeroka integracja mediów społecznościowych oraz aplikacji mobilnych z emitowanymi audycjami pozwoli wyjść na przeciw oczekiwaniom współczesnego widza, któremu zależy na bezpośredniej interakcji z tym, co widzi na ekranie telewizora. Forma TV będzie nadawana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Trzecim kanałem, który Discovery Polska zgłosiło do konkursu na MUX-8 jest Lokalna TV, starający się o koncesję dla stacji poświęconej samorządom i funkcjonowaniu lokalnych społeczności. Lokalna TV będzie propagować postawy prospołeczne oraz zaktywizuje społeczności na poziomie lokalnym. Ramówka stacji opierać się będzie na różnorodnych materiałach o charakterze dokumentalno-informacyjnym, pozyskanych we współpracy z lokalnymi instytucjami.

Według przeprowadzonego w maju 2014 roku badania MEC („Projekt Cyfrowizja”) ponad 52% widzów marzy o pojawieniu się Discovery Channel na multipleksie, a 29% mężczyzn chciałoby oglądać naziemnie Eurosport. Kanały z oferty Discovery bezdyskusyjnie zwyciężyły także w kolejnym, przeprowadzonym w grudniu 2014 roku badaniu MEC – wskazało je aż 76% internautów. Co więcej, stacje z portfolio Discovery pojawiły się w listach i opiniach nadesłanych do KRRiT w ramach kwietniowych konsultacji dotyczących MUX-8.

Źródło: Discovery Networks

5 Comments on “Eureka TV, Forma TV i Lokalna TV od Discovery na MUX-8”

    1. Były dwa konkursu na MUX-1. W pierwszym startowało POLO TV i dostało koncesję po tym, jak zrezygnowało Kino Polska TV z koncesji. Jeśli dobrze pamiętam Kino Polska TV dostało koncesję dla kanału o nazwie Kino Polska Nostalgia. Natomiast Discovery startowało w drugim konkursie na MUX-1. Wówczas przegrało batalię o koncesję z TV Spektrum, nadawcą FOKUS TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *