EuroBasket 2022 w TVP Sport

W tym roku koszykarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn rozpoczynają się 1 września. Wszystkie mecze oglądać będzie można na TVPSPORT.PL, w aplikacji TVP SPORT i SMART TV, a wybrane rozgrywki, w tym spotkania Polaków na kanale TVP Sport.

Sprawdź godziny transmisji Eurobasketu w PROGRAMIE TV

Tegoroczna, 41. edycja EuroBasketu zostanie rozegrana we wrześniu w czterech krajach. W zmaganiach o zwycięstwo w europejskim czempionacie weźmie udział również reprezentacja Polski. Nasza kadra rozpocznie turniej już 2 września w Pradze. Drużyna trenera Igora Milicicia na początek zagra z gospodarzami, Czechami, a dzień później zmierzy się z Finlandią. Kolejnymi rywalami Polaków w fazie grupowej będą: Izrael, Holandia oraz Serbia. Do kolejnej fazy w Berlinie awansują cztery najlepsze drużyny z grupy.

Reprezentanci Polski tuż przed startem EuroBasketu rozegrali dwa spotkania, które dają nadzieję na dobry wynik podczas tegorocznych Mistrzostw Europy – na warszawskim Torwarze minimalnie przegrali z faworyzowaną Chorwacją 69:72. Jednak już w następnym meczu zdecydowanie wygrali z niżej notowaną Austrią 91:55.

Mamy szanse na wyjście z grupy i jeśli forma naszych zawodników będzie optymalna, to Polacy mogą sprawić miłą niespodziankę. Mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2025 z Chorwacją, czyli z silną drużyną, mimo że przegrany pokazał, że w naszej kadrze drzemie spory potencjał – zachęca do śledzenia poczynań Polaków Piotr Sobczyński, który skomentuje pierwszy mecz naszej reprezentacji w EuroBaskecie.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Wszystkie spotkania Mistrzostw Europy na tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport i Smart tv. Wybrane mecze, w tym wszystkie spotkania reprezentacji Polski w TVP Sport – transmisja pierwszego już 2 września od godz. 16:55.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *