Top Queen – Królewski Dzień w Radiu 357

Zespół Radia 357 organizuje Królewski Dzień w Radiu 357 – bohaterami specjalnych audycji będzie zespół Queen. Impulsem do organizacji wydarzenia jest zapowiedziana na wrzesień premiera niepublikowanego wcześniej utworu grupy, nagranego podczas sesji albumu The Miracle w 1989 roku. Finał Topu wyemitowany będzie w przeddzień rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego, 4 września.

Od 23 sierpnia do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na stronie queen.Radio357.pl w znanej już formule Topu (raz w roku odbywa się Top zagraniczny, raz w roku Polski Top, a w czerwcu 2022 odbył się Top Depeche Mode). Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach – pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński. W pierwszych założeniach finałowa audycja miała trwać krócej, ale odzew słuchaczy był tak duży, że zapadła decyzja o jej wydłużeniu.

– Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór „Bohemian Rhapsody” był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać – i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielę – mówi Marek Niedźwiecki, który przed południem przedstawi pierwszą część Topu.

Kolejnym punktem Królewskiego Dnia będzie audycja „Queen na ostro”, którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję „Włącz ten hałas” we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o 18:00 i potrwa godzinę. Usłyszymy Queen w nieco innej odsłonie – atrakcyjnej nie tylko dla fanów zespołu.

W trakcie Topu oprócz prezentacji utworów będzie także można usłyszeć materiały i rozmowy o tym, w jaki sposób Queen stawiali się inspiracją dla innych artystów.

Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu w Warszawie, w formule kina plenerowego. Około godziny 20:00 zostanie tam wyemitowany koncert „Queen At Wembley” z 1986 roku. Wstęp wolny.

Na stronie akcji queen.Radio357.pl można znaleźć także specjalne podcasty dotyczące Queen. Ekskluzywne materiały dla Patronów obejmują 19. odcinek Singli z Żoliborza Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego, 50. odcinek Piosenek z historią Marcina Cichońskiego oraz premierową rozmowę Marty Kuli, której tematem będą sylwetki członków zespołu.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *