Rozpoczęcie roku szkolnego z Polskim Radiem Dzieciom

Wrzesień to czas powrotów do uczniowskich obowiązków, a Polskie Radio Dzieciom chce towarzyszyć wszystkim dzieciom podczas przygotowań oraz wspierać ich rodziców i nauczycieli. W czasie trwającego roku szkolnego, dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali dla słuchaczy wiele audycji edukacyjno – kulturalnych oraz kolejną wrześniową propozycję konkursu „Kolorowy piórnik”. 1 września na najmłodszych czeka dużo niespodzianek i tematycznych audycji. Na antenie będzie można usłyszeć m. in. o pierwszym dniu szkoły i o pomysłach, jak dobrze rozpocząć rok szkolny.

Od 1 września na słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom czeka jeszcze więcej ciekawostek, audycji edukacyjno – kulturalnych oraz konkursów.

Na antenę powraca cykl audycji „Rodzinny budzik” (poniedziałek – piątek, godz. 7.45), w którym dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami będą odgadywać zagadki i zdobywać upominki.

W soboty o godz. 13.00 w audycji „ Bajkolotem tam i z powrotem” Kulfon i Monika będą zwiedzać różne zakątki świata, a od godz. 14.00 Beata Piechowska – Olszewska zaprosi na audycję ekonomiczną „Skarbonka”, za którą to otrzymała nagrodę w 19. Edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy, w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”.

W każdą niedzielę o godz. 15.00 program z cyklu „Gwiazdozbiór” poświęcony dziecięcym idolom. W audycji będzie można znaleźć informacje dotyczące młodych artystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Dodatkowo pojawią się materiały z różnych wydarzeń rozrywkowych dla dzieci oraz wywiady.

1 września w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” od godz. 7.00 na słuchaczy i ich opowieści zaprasza Martyna Chuderska. W programie m.in. poszukiwanie pomysłów na dobre rozpoczęcie roku szkolnego. Z kolei w audycji „Muzyczne podróże” (godz. 10.00 – 11.00), prowadząca zajrzy do szkoły muzycznej i opowie, czym różni się ona od innych, a w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” o niezbędniku każdego ucznia.

Tego dnia w Polskim Radiu Dzieciom na najmłodszych będą czekały gadżety radiowe.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *