Europejski sukces oferty koncertowej Polskiego Radia

10 czerwca w miejscowości Cavtat w Chorwacji odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli radiofonii europejskich. Muzyczna oferta Polskiego Radia już po raz trzeci z rzędu uplasowała się na drugim miejscu w Europie wśród rozgłośni uczestniczących we wspólnym tworzeniu i emitowaniu nocnych audycji Euroradio Notturno.

Sukces muzycznej oferty programowej skierowanej do międzynarodowego odbiorcy i przygotowywanej przez Program 2 Polskiego Radia był jednym z tematów tegorocznego spotkania przedstawicieli radiofonii europejskich. W ciągu ostatniego sezonu (1 lipca 2013 – 30 czerwca 2014) w nocnych audycjach zostały wykorzystane aż 63 oferty Polskiego Radia – rejestracje koncertów, które odbyły się w Polsce. Przodująca w tym rankingu radiofonia brytyjska (BBC) zaoferowała 66 ofert. Miejsce trzecie z zaledwie 20 propozycjami zajęła Szwecja. Uczestnicy spotkania chwalili zawartość merytoryczną, wysoki poziom artystyczny oraz niezwykle staranne przygotowanie proponowanych przez Polskę koncertów.

Euroradio Notturno jest międzynarodową inicjatywą. Codziennie na antenach kilkunastu rozgłośni w Europie przez cztery godziny można usłyszeć ten sam program muzyczny z krótkimi zapowiedziami w językach narodowych. Jego zawartość stanowią nagrania archiwalne, a w ostatnich latach przede wszystkim koncerty rejestrowane przez poszczególnych nadawców. „Operatorem” pasma są producenci i dziennikarze stacji BBC Radio 3. W ostatnim sezonie wielbiciele muzyki klasycznej w Europie mogli wysłuchać wiele koncertów z najważniejszych polskich festiwali.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *