Eurosport z aplikacją Virtual Reality

Eurosport VR to nowa aplikacja Eurosportu pozwalająca kibicom znaleźć się w centrum sportowej akcji dzięki zastosowaniu kamer 360 stopni. Zaawansowana technologia umożliwia fanom przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość, zakładając specjalne okulary. W ten sposób podczas trwającego właśnie tenisowego turnieju Roland Garros kibice mogą oglądać fragmenty meczów oczami gwiazd tenisa, w tym materiały wideo z najlepszymi zagraniami dnia, a także wideo zza kulis.

Pierwsze materiały wideo 360 stopni związane ze sportem zostały wyprodukowane przez Eurosport i Discovery Communications już w ubiegłym roku. W grudniu kibice mogli podziwiać przejazd amerykańskiego alpejczyka Bode Millera na słynnej trasie w Beaver Creek, gdzie odbywały się mistrzostwa świata.

Nieustająco staramy się tworzyć i dostarczać kibicom nowe, ekscytujące sposoby na doświadczanie sportu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcyjnych aplikacja Eurosport VR przenosi fanów do samego serca akcji i pozwala zbliżyć się do sportowców, jak nigdy wcześniej. Materiał z Bode Millerem spotkał się z niesamowitymi reakcjami i nie możemy doczekać się już tenisowych filmów – mówi Peter Hutton, Eurosport CEO.

Materiały z najciekawszymi fragmentami meczów Rolanda Garrosa i wideo zza kulis będą dostępne po zakończeniu ostatnich spotkań każdego dnia turnieju.

Aplikacja Eurosport VR dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemami iOS, Android i Oculus. Do oglądania VR służą specjalne okulary, na przykład Samsung Gear VR czy prostsze – Google Cardboard.

Inspiracją dla Eurosport VR jest bogate doświadczenie Discovery w tworzeniu wysokiej jakości treści i ciekawych historii w ramach aplikacji Discovery VR. Wirtualna rzeczywistość tworzona przez tego nadawcę cieszy się dużą popularnością. Aplikacja Discovery VR ma już ponad 700 tys. pobrań, a codziennie materiały w niej odtwarzane są średnio 30 mln razy.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *