„Rodzina Treflików” na antenie TVP ABC

TVP ABC zaprasza na 13-odcinkowy serial „Rodzina Treflików” skierowany do najmłodszych widzów. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 1 czerwca 2016 roku w TVP ABC. Serial prezentuje zabawne, pouczające historie o czteroosobowej rodzince Treflików.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Rodzina Treflików” jest animowanym musicalem. W każdym odcinku bohaterowie śpiewają dwie piosenki, które są komentarzem do treści bajki, bądź rozwinięciem jej akcji. Trefliki to rodzina stworków składająca się: z taty, mamy, Treflika i Treflinki. Ponadto w każdym odcinku pojawiają się różne postacie, które uczestniczą w życiu rodziny (babcia, dziadek, pan Jareczek wraz z wnuczkiem, Mały Wujcio, król z królową, Robobot, ciocia-czarownica).

Odcinki trwają po 8 minut i są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym, ale mogą też zainteresować widza w różnym wieku. Każdy z nich opowiada epizody z życia rodziny i jej znajomych. W założeniu twórców historie te mają rozwijać wyobraźnię dzieci, wyjaśniać pojęcia przyjaźni i współpracy, uczyć wiary w siebie, a także jak radzić sobie z nudą, strachem, czy zranieniem. Piosenki na początku i końcu bajki pełnią funkcję opisu stanu ducha danego bohatera.

Premierowe odcinki od 1 do 13 czerwca o godzinie 19:25 w TVP ABC. Powtórki od 2 do 14 czerwca o godzinie 9:35 i 13:40 w TVP ABC.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *