Eurosport i GCN z transmisjami na wyłączność z wyścigu Zwift Tour for All

Od poniedziałku widzowie Eurosportu będą mogli oglądać na żywo najlepszych kolarzy na świecie w akcji! Codziennie od 4 do 8 maja Eurosport 1 pokaże pięć zróżnicowanych etapów wirtualnego wyścigu Zwift Tour for All z udziałem czołowych drużyn światowego peletonu. Wyścig jest organizowany przez Eurosport, Global Cycling Network (GCN) oraz platformę Zwift.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Eurosport i Global Cycling Network (GCN) przywracają kolarstwo na żywo dla milionów fanów sportu w Europie! Już od poniedziałku będą oni mogli oglądać profesjonalny wyścig pokazowy Zwift Tour for All. Zawodowi kolarze będą rywalizować od 4 do 8 maja na pięciu zróżnicowanych etapach, częściowo odwzorowujących prawdziwe trasy kolarskie.

Na starcie wirtualnego wyścigu staną zarówno męskie, jak i kobiece zespoły World Touru. Każdy etap będzie pokazywany na żywo na wszystkich platformach Eurosportu oraz transmitowany na całym świecie za pośrednictwem aplikacji GCN. W ramach pierwszej tak dużej współpracy Eurosportu i GCN, skróty najważniejszych momentów dostępne będą w aplikacji GCN oraz w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do największej liczby fanów kolarstwa na świecie na wszystkich platformach.

Transmisje rywalizacji kobiet i mężczyzn będą pokazywane codziennie od 4 do 8 maja od 15:00 do 17:00, a w ich trakcie kibice zobaczą przedstawicielki i przedstawicieli znakomitych drużyn kolarskich jak: CCC Team i CCC-Liv, Mitchelton-Scott, EF-Education, NTT, Alpecin-Fenix, Bahrain-McLaren, Canyon // SRAM Racing i Boels Dolmans. Poszczególne zespoły oraz 25 najlepszych zawodników zdobędzie punkty do klasyfikacji generalnej. W trakcie każdego z etapów do zgarnięcia będą dodatkowe premie, a punkty uzyskane przez czołową dziesiątkę na koronnym, piątym etapie będą liczone podwójnie.

Długość etapów waha się od około 45 km do 75 km oraz około 400 m i 1700 m przewyższenia, a czas ich pokonania to od 75 do 120 minut. Zespoły będą zdobywać punkty, których liczba uzależniona jest od postawy wszystkich zawodników na każdym etapie.

Podczas trwającej przerwy w rozgrywkach sportowych na żywo, Discovery pokazuje swoją kreatywność i umiejętność budowania partnerstw, aby zapewnić fanom treści na żywo, których im brakowało. Oferujemy wszystkich miłośnikom kolarstwa coś świeżego, nieprzewidywalnego i zaskakującego. Wykorzystamy niezrównaną skalę i siłę marki i kanałów w portfolio Discovery, aby dzięki współpracy Eurosportu i GCN, przyciągnąć jak najwięcej nowych widzów kolarstwa i dać im odczuć wielkie sportowe emocje – powiedział Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions.

Obecnie miłośnicy kolarstwa na całym świecie szukają nowych metod spełniania swojej pasji. Chcą być w kontakcie z kolarzami, do których oglądania przywykli. Uważamy, że wspieranie profesjonalnych drużyn i kolarzy i dzielenie się świetnymi materiałami ze społecznością kolarską jest niezwykle ważne. Tour for All to przykład projektu obejmującego kolarzy z różnych kontynentów, którzy łączą siły, aby zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji i bycia najlepszym. Dzięki interaktywnym funkcjom w nowej aplikacji GCN możemy uchwycić emocje związane z profesjonalnymi wyścigami kolarskimi i dzielić się nimi z fanami na całym świecie w Eurosporcie i jego platformach cyfrowych oraz w aplikacji GCN – dodał Simon Wear, założyciel i CEO Play Sports Group,

Jestem podekscytowany, że mogę ogłosić nową serię wyścigów pokazowych, organizowanych we współpracy z GCN i Eurosportem. Wspólnie oferujemy fanom kolarstwa rywalizację i rozrywkę na najwyższym poziomie. W ciągu ostatnich miesięcy daliśmy naszym użytkownikom bardzo wiele możliwości ścigania się z gwiazdami światowego peletonu. Wiem, że wiele osób czekało na moment, kiedy Zwift zgromadzi zespoły World Touru na profesjonalny wyścig . Nie mogę sobie wyobrazić lepszego sposobu na rozpoczęcie zaplanowanej na cały miesiąc akcji charytatywnej „Tour for All” na rzecz Lekarzy Bez Granic – podsumował Eric Min, CEO i współzałożyciel Zwift.

Wyścig Zwift Tour for All rozpocznie trwającą cały miesiąc charytatywną zbiórkę, w ramach której Zwift przekaże 125 tys. dolarów na rzecz Lekarzy Bez Granic i walki z pandemią koronawirusa. Jeśli co najmniej 250 tys. osób ukończy choć jeden etap Tour for All, Zwift przekaże organizacji kolejne 125 tys. dolarów. Wyścig profesjonalnych zespołów ma zachęcić użytkowników platformy do spróbowania swoich sił na tych samych trasach, na których jechali ich ulubieńcy.

Głównym założeniem wyścigu jest dostarczenie kolarzom, zespołom i fanom kolarstwa na całym świecie znakomitej rozrywki. Dla wieku zawodników ściganie się na platformie Zwift może być nowym doświadczeniem. W wyścigach idealnie będą odwzorowane rzeczy charakterystyczne dla zespołowego kolarstwa szosowego, czyli jazda w grupie i zmienna nawierzchnia. Rywalizacja będzie wzbogacona o tzw. Zwift PowerUps, czyli drobne ułatwienia dla kolarzy, które użyte w odpowiednim momencie, mogą mieć decydujące znaczenie w trakcie wyścigu.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *