Piegowaty koncert w Polskim Radiu Dzieciom pełen poezji i beatboxu

Jak co tydzień, Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania koncertów dla dzieci w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i zaproszonych wspaniałych gości. W najbliższą niedzielę 3 maja o godz. 18.00 retransmitowany będzie jeden z serii popularnych „Piegowatych koncertów” z 2018 roku. Całość poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, reżyserka muzycznych spotkań. Tym razem jednak twórcy nie tylko zagrają i zaśpiewają, ale również nauczą najmłodszych słuchaczy, jak zostać… beatboxerem!

„Piegowate koncerty” to unikatowe, interaktywne muzyczne spotkania dla dzieci, podczas których młodzi melomani mają możliwość wysłuchania muzyki klasycznej w wyjątkowej interpretacji jednej z najlepszych symfonicznych orkiestr w kraju z towarzyszeniem muzyków, chórów, dyrygentów i tym razem również beatboxerów. „Tuwim i Brzechwa stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!” to nie będzie wyłącznie spotkanie z zabawnymi wierszami dwóch znakomitych polskich poetów. – Bziki małego Julka Tuwima były fascynujące! Bo niby do czego potrzebował skomplikowanych, własnoręcznie skonstruowanych maszyn? Po co zbierał na łąkach zaskrońce? W jakim celu zaklinał kamienie? I do czego potrzebne mu były pirotechniczne, wybuchowe eksperymenty? Odpowiedź może być tylko jedna. Poznamy ją razem z Panem Brzechwą, muzykami i wielbicielami poezji. Będzie beatbox, tańce i dobra zabawa! Czyli w skrócie – dla każdego coś piegowatego! – zaprasza Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowej Trójki.

„Piegowaty koncert” wykonają: Mateusz Izdebski (l. 11) – skrzypce, Patryk Matela – beatbox, Kasia Potrykus Wincza, Ala Warchocka i Krzyś Tymiński – Młodzi Poeci z Warsztatowej Akademii Musicalowej i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie (wówczas Polska Orkiestra Radiowa). Premiera wydarzenia odbyła się 28 października 2018 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Retransmisje kolejnych koncertów na antenie Polskiego Radia Dzieciom już 10 i 17 maja. W ten sposób całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców wspiera akcję #ZostańWDomu.

W programie koncertu:
– Wolfgang Amadeus Mozart – fragmenty Uwertury z opery Wesele Figara
– Witold Lutosławski – Mała Suita: Fujarka, Hurra polka, Lasowiak
– Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia D-dur nr 38 KV 504 (fragmenty)
– Pablo Sarasate – Introdukcja i Tarantella

Ponadto od 4 maja nową lekturą w audycji będzie Ania z Zielonego Wzgórza.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *