„Repetytorium Maturzysty” w TVP

Telewizja Polska startuje z cyklem audycji dedykowanych maturzystom. Lekcje z wybranych przedmiotów mają wesprzeć w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Sprawdź godziny emisji „Repetytorium Maturzysty” w PROGRAMIE TV

Codziennie, od poniedziałku do piątku, od godziny 10:20 TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka) będzie emitować 70-minutowe audycje, w których omawiane będą wybrane zagadnienia z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Każda lekcja potrwa 20 minut.

Za przygotowanie merytoryczne nowego cyklu TVP oraz kolaudację materiałów odpowiadają: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz eksperci z danych przedmiotów.

„Repetytorium Maturzysty” poprowadzą nauczyciele z m.in. XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie, XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie, którzy są doświadczonymi specjalistami w swoich dziedzinach. Lekcje z języka angielskiego to zajęcia z native speakerem. W nowym cyklu wystąpią także psycholog oraz trener personalny, którzy podpowiedzą maturzystom jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału.

„Repetytorium Maturzysty” będzie cyklem interaktywnym. Maturzyści z całej Polski będą mogli przesłać pytania w formie wideo plików dotyczące omawianego materiału. Ich wątpliwości rozwieją prowadzący zajęcia nauczyciele.

Lekcje powtórzeniowe są realizowane w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i będą wzbogacone materiałami archiwalnymi z zasobów TVP oraz baz Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Pamięci Narodowej.

Jednocześnie na antenach TVP cały czas emitowana będzie Szkoła z TVP w odświeżonej formule dla klas podstawowych i ponadpodstawowych, dostępna na kanałach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Kultura.

Sprawdź ofertę kanału TVP HD w PROGRAMIE TV

„Repetytorium Maturzysty” już od 4 maja 2020 r. o godzinie 10:20 w TVP HD, z powtórką w TVP Rozrywka. Lekcje dostępne będą także na VOD.TVP.PL.

Źródło: Telewizja Polska

2 Comments on “„Repetytorium Maturzysty” w TVP”

  1. BRAWO, bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że lepiej byłoby napisać maturę w normalnym terminie, ale wyszło jak wyszło. Szukając plusów całej tej sytuacji, to dobry czas na powtórki. Moja córka jest tego samego zdania, korzysta z tych audycji.

  2. Myślę że się przyda i to bardzo, już i tak jako tegoroczni maturzyści mamy stres. A ten program możliwe ze pozwoli nam się przekonać, ile tak naprawdę potrafimy. I podciągnąć braki. Szczerze to jestem bardzo ciekawa;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *