Maj miesiącem polskiej piosenki w radiowej Jedynce

W nadchodzący weekend we wszystkich audycjach radiowej Jedynki i przez cały maj w audycji „Muzyczna Jedynka” emitowane będą wyłącznie polskie piosenki. Znajdą się wśród nich zarówno utwory sprzed lat, współczesne przeboje, jak i muzyczne premiery. „Maj polskiej piosenki” jest ukłonem w stronę rodzimych kompozytorów, autorów i wykonawców. – To wspaniała tradycja Jedynki i nie wyobrażam sobie, zwłaszcza w tak trudnym dla artystów czasie, by do niej nie powrócić – zapowiada Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny radiowej Jedynki.​

Jak co roku w maju na antenie Programu 1 Polskiego Radia królować będą polskie piosenki. „Maj polskiej piosenki” przed wielu laty wymyślili dziennikarze muzyczni Jedynki, aby docenić i promować polskich artystów. W czasie pandemii wszystkie stacje Polskiego Radia szczególnie ich wspierają.

„Maj polskiej piosenki” w Jedynce rozpocznie się mocno: 1, 2 i 3 maja przez całą dobę, we wszystkich audycjach zabrzmią tylko polskie przeboje: i te sprzed lat, dobrze znane i kochane przez pokolenia Polaków, i te najnowsze. Usłyszymy także utwory debiutantów, które przebojami dopiero mają szansę się stać. – Maj w radiowej Jedynce tradycyjnie upływa pod znakiem polskiej piosenki, ale na maj 2020 przygotowaliśmy wyjątkowo dużo nowości. Oczywiście w planach mamy także mnóstwo cudownych muzycznych wspomnień – zapowiada Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia.

Do końca maja także w audycji „Muzyczna Jedynka” (poniedziałek-piątek, godz. 13.00-15.00; sobota, godz. 14.00-16.00; niedziela, godz. 15.00-16.00) usłyszymy wyłącznie polskich wykonawców. Każdy z prowadzących wybierze swoje ulubione piosenki, zabierając słuchaczy w prawdziwą podróż przez poszczególne style, dekady i gatunki rodzimej muzyki. W „Muzycznej Jedynce” pojawią się m.in. utwory z plebiscytu „Piosenki 95-lecia Polskiego Radia”. Zaprezentowana zostanie też nowa płyta Krzysztofa Cugowskiego i najnowszy singiel Baranovskiego, który –​przypomnijmy – zagrał ekskluzywny koncert dla słuchaczy Jedynki w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w listopadzie 2019 roku. O muzycznych planach na antenie opowie jeden z najciekawszych twórców młodego pokolenia Igor Herbut, którego kolejne płyty szybko zyskiwały status złotej lub platynowej.

W maju płyta tygodnia w Jedynce wybierana będzie spośród najciekawszych polskich albumów. – Tak szeroka prezentacja polskiej muzyki cieszy się zainteresowaniem słuchaczy, którzy ciepło, nierzadko z entuzjazmem przyjmują nasze muzyczne propozycje, chętnie uczestniczą w rozmowach z artystami, komentując je i przysyłając pytania. Dlatego już teraz cieszymy się w Jedynce, że znów będzie maj – dodaje Marcin Kusy.

Przypomnijmy, że od początku pandemii radiowa Jedynka znacząco zwiększyła emisję polskiej muzyki. W ramach wsparcia artystów i akcji #ZostańWDomu na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawiło się m.in. nowe pasmo „Tu jest muzyka – tylko po polsku” i retransmisje licznych koncertów, które premierowo odbyły się w ramach cyklu „To, co najpiękniejsze”. Stacja chętnie przypomina także kameralne występy artystów ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, słuchaczom doskonale znane pod nazwą „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Do tej pory Program 1 Polskiego Radia ponownie zaprosił na koncerty: Urszuli Dudziak, Alicji Majewskiej, Ryszarda Rynkowskiego i Darii Zawiałow.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *