Eurosport przedłuża prawa do transmisji Tour de France do 2023

Eurosport sfinalizował nową umowę z Europejską Unią Nadawców i Amaury Sport Organisation, dzięki której miłośnicy kolarstwa z całej Europy będą mogli śledzić każdą minutę Tour de France na żywo na kanałach stacji przez następnych sześć lat.

Śledź ofertę kanałów Eurosport w PROGRAMIE TV

Na mocy czteroletniej umowy Eurosport zapewni transmisję każdego etapu najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie w latach 2020, 2021, 2022 i 2023 na zasadzie wyłączności w 38 krajach, natomiast w pozostałych państwach Europy wyłącznie na kanałach stacji będzie można obejrzeć pierwsze 75 minut zawodów.

Porozumienie oznacza, że długotrwała współpraca Eurosportu przy Tour de France trwa już 32 lata – po raz pierwszy wyścig został pokazany na najpopularniejszym europejskim kanale sportowym w 1991 roku. Umowa obejmuje również prawa do dwóch z pięciu tzw. monumentów kolarstwa – wyścigów Paryż-Roubaix i Liège-Bastogne-Liège – oraz innych zawodów w ramach cyklu UCI World Tour, w tym także prawa na wyłączność.

Z dumą twierdzimy, że dysponujemy najlepszą ofertą dla kibiców kolarstwa, a nowa umowa jest kolejnym tego potwierdzeniem. Teraz mamy prawa do transmisji całego Tour de France do 2023 roku, co oznacza, że wszystkie wyścigi Grand Tour, pięć monumentów kolarstwa i ponad 30 zawodów cyklu UCI World Tour będzie dostępnych na kanałach Eurosport – to ponad 200 dni i 2 500 godzin kolarstwa na żywo każdego roku. Przesłanie dla miłośników kolarstwa jest jasne – Eurosport to najlepsza platforma dla kibiców tej dyscypliny – pokażemy każdy sprint, podjazd i ucieczkę podczas największych wyścigów, które relacjonujemy w telewizji i na żądanie na platformie Eurosport Player – powiedział Peter Hutton, CEO Eurosport.

Tour de France pozostaje najważniejszym wydarzeniem w świecie kolarstwa i cieszymy się, że średnia oglądalność tegorocznej edycji wyścigu wzrosła, nawet przy uwzględnieniu, że nadaliśmy ponad 20 godzin więcej transmisji na żywo w porównaniu z 2016 rokiem. W dalszym ciągu staramy się ulepszyć produkcję programów poświęconych kolarstwu, wykorzystując większy dostęp do danych, aby w bardziej przejrzysty sposób relacjonować przebieg zawodów każdego dnia – dodał Hutton.

W ubiegłym miesiącu Eurosport rozszerzył dotychczasową umowę, zapewniając kibicom w 54 krajach Europy nawet do 25 godzin transmisji na żywo z Tour de France przez kolejne trzy edycje wyścigu, w tym po raz pierwszy transmisje całości zawodów na żywo. Podczas tegorocznej edycji Tour de France Eurosport zapewni 28% więcej transmisji na żywo w porównaniu z 2016 rokiem.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *