Eurosport z akcją „Komentarz ma moc!”

Eurosport w Polsce uruchomił akcję o nazwie „Komentarz ma moc!”, której głównym elementem jest możliwość sprawdzenia się w roli komentatora sportowego. Projekt jest szansą dla fanów piłki nożnej, aby spełnić swoje marzenia i skomentować na żywo mecz Bundesligi, Ligi Europy lub Ekstraklasy na antenie Eurosportu. W promocję konkursu włączyli się eksperci stacji m.in. Andrzej Strejlau, Radosław Gilewicz, Maciej Żurawski, Tomasz Lach i Rafał Sak. Projekt wspierać będzie także „Youtuber” Damian Kornienko, który prowadzi kanał „PLKD”. Akcja jest częścią kampanii „Wielka Piłka w Grze”, wspierającej najważniejsze prawa piłkarskie na antenach Eurosportu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać komentarz do jednego z dwóch krótkich materiałów wideo znajdujących się na stronie www.komentarzmamoc.pl (strona działa również na urządzeniach mobilnych). Oba prezentują fragmenty meczu Bundesligi, Bayern Monachium – Borussia Dortmund, który odbył się 4 października 2015 roku. W pierwszym z nich kibice zobaczą akcję zakończoną golem Roberta Lewandowskiego, a w drugim Pierre-Emericka Aubameyanga. 26 listopada, podczas transmisji meczu Bayern Monachium – Bayer Leverkusen, na antenie Eurosport 2 komentatorzy ogłoszą czterech finalistów, którzy zostaną zaproszeni do wielkiego finału (odbędzie się on 6 grudnia w redakcji Eurosportu w Warszawie). Tego dnia uczestnicy pod okiem ekspertów stacji będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami komentowania meczów w profesjonalnych warunkach. Zwycięzca będzie mógł w późniejszym terminie współkomentować wybrany mecz na żywo, a pozostali finaliści otrzymają koszulki z podpisami gwiazd Bundesligi.

Jedną z najsilniejszych stron Eurosportu są nasi eksperci. Poprzez akcję „Komentarz ma moc!” chcemy pokazać, jak duże znaczenie w transmisji widowiska sportowego ma jakość komentarza. Dlatego dajemy niepowtarzalną szansę wszystkim fanom sportu, którzy dzielą z nami pasję do sportu – mówi Adam Widomski, Eurosport Channel Director w Polsce.

„Komentarz ma moc!” to nie tylko konkurs w poszukiwaniu talentów. Jest to część większej kampanii skierowanej do kibiców, promującej nasze główne prawa: Bundesligę, Ligę Europy i Ekstraklasę. Jej kulminacją są działania wokół meczu dwóch potęg Bundesligi, czyli spotkania Borussia Dortmund – Bayern Monachium, które Eurosport 2 pokaże na wyłączność już 19 listopada – mówi Radek Jaworski, Dyrektor Komunikacji Eurosportu w Polsce.

Edycję piłkarską konkursu wspierać będą eksperci Eurosportu – Andrzej Strejlau, Tomasz Hajto, Radosław Gilewicz, Maciej Żurawski, Tomasz Lach i Rafał Sak. W kampanię zaangażowany będzie także „Youtuber” Damian Kornienko, który prowadzi kanał o nazwie „PLKD”, gdzie komentuje swoje mecze rozgrywane w grze FIFA. Pod koniec października br. „PLKD” i komentator Eurosportu Tomasz Lach wspólnie skomentowali wirtualny mecz Borussia Dortmund – Schalke 04 Gelsenkirchen.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *