Eurosport z prawami do wyścigu 24 Godziny Le Mans do 2020 roku

Eurosport będzie transmitował cztery najbliższe edycje prestiżowego wyścigu 24 Godziny Le Mans. Prawa do pokazywania tej imprezy w Europie zostały przedłużone na wyłączność. Transmisje będą również dostępne w regionie Azji i Pacyfiku. Dzięki nowemu porozumieniu Eurosport relacjonować będzie również FIA Mistrzostwa Świata Endurance (WEC).

Eurosport od wielu lat pokazuje słynny, 24-godzinny wyścig w Le Mans, którego organizatorem jest francuska grupa Automobile Club de l’Ouest (ACO), a promotorem FIA World Endurance Championship. Nadawca transmituje to wydarzenie w taki sposób, aby spełnić oczekiwania wiernych fanów sportów motorowych, pokazując cały wyścig na żywo, a także wiele materiałów zza kulis, reportaży i wywiadów.

Eurosport relacjonować będzie ekscytującą rywalizację na wszystkich swoich platformach, ale największą gratką dla kibiców będą transmisje w usłudze Eurosport Player, która umożliwia oglądanie wyścigu między innymi z kamer onboard.

Przedłużenie współpracy do 2020 roku było możliwe dzięki pośrednictwu firmy Infront Sports & Media, która jest wyłącznym partnerem ACO i FIA WEC do spraw praw medialnych.

Najbliższa edycja wyścigu 24 Godziny Le Mans odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2017 roku.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *