Eurosport z rozszerzonymi relacjami z Tour de France do 2019 roku

Eurosport wzmacnia swoją pozycję jako głównego nadawcy wyścigów kolarskich rozszerzając obowiązującą umowę na transmisje z wyścigu Tour de France o dodatkowych 1350 godzin (dodatkowe 25 godzin na każdym z 54 rynków) relacji na żywo. Do 2019 roku widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie etapy Wielkiej Pętli od startu do mety.

Śledź ofertę kanałów Eurosport w PROGRAMIE TV

Rozszerzona umowa zawarta z Europejską Unią Nadawców oraz Amaury Sport Organisation, gwarantuje stacji prawa do pokazywania trzech najbliższych edycji Tour de France w pełnym wymiarze czasowym. Po raz pierwszy widzowie będą mogli śledzić na żywo wszystkie 21 etapów od początku do końca. Każdego roku kibice kolarstwa w 54 Europy zobaczą do 25 godzin dodatkowej akcji na żywo. Wzrost ten wynika z dodatkowych godzin relacji z 13 etapów, z których w latach ubiegłych nie produkowano sygnału od startu.

To fantastyczne wiadomości dla fanów kolarstwa, którzy po raz pierwszy w historii będą mogli obejrzeć dosłownie każdą minutę rywalizacji na żywo w Eurosporcie. Bardzo zależało nam na rozszerzeniu umowy, aby fani nie przegapili żadnej wspinaczki, ucieczki i sprintu w tym najbardziej znanym wyścigu świata. Nowa umowa jest także korzystna dla rozwoju kolarstwa zawodowego, gdyż zapewnia większą ekspozycję medialną kolarzom, zespołom oraz ich sponsorom, przez co, mamy nadzieję, przyczyni się do dalszego wzrostu tej dyscypliny i liczby widzów – powiedział dyrektor generalny Eurosportu Peter Hutton.

Rok 2017 już jest rekordowy, a jeszcze sporo przed nami. Pokażemy widzom aż 200 dni kolarstwa na żywo, co daje prawie 2300 godzin transmisji. Jeśli jesteś fanem kolarstwa, Eurosport pozostaje najlepszym miejscem do śledzenia tego sportu – podsumował Hutton.

Kolarski kalendarz Eurosportu obejmuje trzy największe Toury (Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a Espana), 25 wyścigów rangi UCI oraz wszystkie pięć najważniejszych wyścigów jednodniowych (tzw. monumentów). Stacja kontynuuje współpracę z byłymi znakomitymi zawodnikami, którzy analizują dla kibiców największe wydarzenia. Podczas Tour de France dla Eurosportu pracować będą: trzykrotny zwycięzca Wielkiej Pętli Greg LeMond, były triumfator etapów TdF Juan Antonio Flecha i zwycięzca aż dziewięciu monumentów Sean Kelly.

Cieszę się razem z milionami kolarskich kibiców w Europie, którzy będą mogli obejrzeć każdą sekundę wyścigu w Eurosporcie. Jak wiemy w Wielkiej Pętli sytuacja na trasie może zmienić się w każdym momencie, więc możliwość śledzenia wszystkich etapów na żywo od początku do końca jest prawdziwym przełomem w podejściu do transmisji z tego wyścigu. Jestem dumny, że kolejny raz mogę być częścią zespołu Eurosportu – przyznał LeMond.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *