Eurosport z wyłącznymi prawami do Formuły E na trzy kolejne sezony

Eurosport pozyskał prawa do transmisji wyścigów Formuły E na 54 europejskich rynkach począwszy od sezonu 2017/18. W Polsce, nadzorowane i licencjonowane przez FIA pierwsze na świecie wyścigi samochodów elektrycznych, są transmitowane przez Eurosport na wyłączność od 2015 roku. Nowy sezon rozpocznie się 2 grudnia w Hong Kongu. Formuła E wzbogaci ofertę sportów motorowych w Eurosporcie.

W nadchodzący sezonie Eurosport po raz pierwszy pokaże wszystkie rundy mistrzostw na żywo w całej Europie. Formuła E to organizowane pod egidą FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) wyścigi samochodów elektrycznych. Biorą w nich udział m.in. zespoły Audi, Citroen-DS, Renault czy Jaguar. W stawce znajdziemy uznanych kierowców takich jak Niemiec Nick Heidfeld, czy Brazylijczycy Nelson Piquet Jr i Lucas di Grassi, który będzie bronił tytułu.

Od weekendu 2-3 grudnia, kiedy sezon rozpocznie się dwoma wyścigami w Hong Kongu, kierowcy będą ścigać się na ulicach największych światowych metropolii takich jak Paryż, Berlin, Rzym, Nowy Jork, czy Sao Paulo. Przez kolejne trzy lata Eurosport pokaże na żywo wszystkie wyścigi w 54 krajach Europy, posiadając w 52 z nich wyłączne prawa (poza Wielką Brytanią i Włochami). Na niektórych rynkach Eurosport będzie sublicencjonował prawa.

Jako nadawca Formuły E, Eurosport oferuje markom możliwość współpracy na dynamicznym rynku sportów motorowych oraz kontaktu z fanami za pośrednictwem telewizji, digitalu i mediów społecznościowych w jednym, połączonym ekosystemie w całej Europie.

Wyjątkowe podejście do innowacji i chęć próbowania nowych rozwiązań dla zaangażowania fanów pasjonujących się sportami motorowymi stanowią bardzo realne połączenie formuły E i wartości, którymi kieruje się Eurosport. Jako nadawca mistrzostw w ostatnich dwóch sezonach, wierzymy, że przyczyniliśmy się do rozwoju tej dyscypliny. Mając na uwadze ugruntowane portfolio sportów motorowych w Eurosporcie, cieszymy się, że ponownie będziemy mogli dostarczać transmisje Formuły E do większej liczby kibiców od sezonu 2017/18 – powiedział Peter Hutton, CEO Eurosport.

Przedłużenie współpracy z Eurosportem i Discovery oraz rozszerzenie transmisji na całą Europę, która jest kluczowym rynkiem dla budowania popularności Formuły E są dla nas znakomitą wiadomością. Jako miejsce, w którym bije serce igrzysk, Eurosport i Discovery mają wszystko, aby najlepiej pokazać uliczne wyścigi samochodów elektrycznych oraz ich głównych bohaterów – wspaniałe lokacje w centrach miast, znane zespoły i producenci oraz bohaterowi za kierownicą, walczący o tytuł mistrzowski – dodał Alejandro Agag, założyciel i CEO Formuły E.

Dzięki pozyskaniu praw do Formuły E, Eurosport wzbogacił portfolio sportów motorowych, w którym są już transmisje z prestiżowego wyścigu 24h Le Mans (Europa, Azja i Pacyfik), World Turing Car Championship (Europa, Azja i Pacyfik), SBK World Championships (Europa) oraz Moto GP (sześć krajów europejskich).

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *