Eurowizja 2014 na trzech antenach TVP

Dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2014 pokaże na swoich antenach Telewizja Polska. Zmagania europejskich reprezentantów obejrzą widzowie zarówno TVP1 HD, TVP Rozrywka, jak i TVP Polonia, a komentował je będzie Artur Orzech.

Po dwóch latach nieobecności Polska wraca na Konkurs Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. W drugim półfinale, 8 maja, o godzinie 21:00, z piosenką „My Słowianie” (ponad 50 mln odsłon na YouTube) wystąpią polscy reprezentanci – Donatan i Cleo (emisja w TVP1 HD i TVP Polonia oraz 9 maja o godzinie 20:45 w TVP Rozrywka). Tegoroczne zwycięstwo w konkursie byłoby znaczącym podsumowaniem historii polskiego uczestnictwa w Eurowizji. W tym roku mija bowiem 20 lat od epokowego występu Edyty Górniak, która za piosenkę „To nie ja” zdobyła drugie miejsce. Wykonawców występujących w pierwszym półfinale będzie można zobaczyć 6 maja o godzinie 21:00 w TVP1 HD i TVP Polonia, natomiast w TVP Rozrywka 7 maja o godzinie 21:00. Finałowe emocje rozpoczną się 10 maja o godzinie 21:00 (TVP1 HD i TVP Polonia) oraz powtórka 11 maja o 21:00 w TVP Rozrywka. Tradycyjnie komentatorem podczas koncertów będzie Artur Orzech.

W pierwszej połowie maja TVP1 HD wyemituje cykl „Gwiazdy Eurowizji” – sześć programów ilustrowanych materiałami archiwalnymi oraz teledyskami tegorocznych uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaproszeni goście, m.in.: Zespół Blue Cafe, Jacek Cygan, Michał Wiśniewski, Magda Tul, Maria Szabłowska, Artur Orzech, Marek Sierocki, Donatan i Cleo – dziennikarze a także artyści biorący wcześniej udział w konkursie Eurowizji opowiedzą o tym wydarzeniu, jego znaczeniu w historii muzyki rozrywkowej, swoich odczuciach związanych z występami. Emisja w TVP1 HD: 5 i 7-9 maja, godzina 19:10 (7′) oraz 6 maja, godzina 20:25 i 10 maja, godzina 17:25 (20′).

TVP Rozrywka przypomni swoim widzom specjalny odcinek programu „Szansa na sukces – Piosenki Eurowizji” z udziałem zespołu Ich Troje w charakterze jury. Uczestnicy programu wykonają najbardziej znane przeboje m.in.: „Waterloo” Abba, „Ciao, ciao bambina” czy „Volare” Domenico Modugno oraz inne. Emisja – 9 maja, godzina 13:45.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *