Eurowizja 2019 w Polsce

Organizatorzy 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019,Telewizja Polska oraz Europejska Unia Nadawców (EBU), mają zaszczyt ogłosić, że w tegorocznej edycji Konkursu weźmie udział 19 państw. Gospodarzem Eurowizji Junior 2019 jest Polska. Konkurs odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Albania, Armenia, Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Malta, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Ukraina, Walia i Włochy to kraje, których reprezentantów zobaczymy i usłyszymy w tegorocznej edycji konkursu Eurowizji dla dzieci w Gliwicach.

–  Z radością witamy utalentowanych  wykonawców z 19 krajów i zapraszamy do udziału w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior – powiedział Jon Ola Sand, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU.  – Telewizja Polska jako gospodarz tegorocznej edycji zapewni młodym uczestnikom, ich rodzinom i europejskiej publiczności fantastyczne widowisko i niezapomniane przeżycia – podkreślił Jon Ola Sand.

Polska, której reprezentantka, Roksana Węgiel, była triumfatorką Eurowizji Junior 2018, decyzją Europejskiej Unii Nadawców (EBU), jest gospodarzem tegorocznej, 17. Edycji Konkursu. W konkursie Piosenki Eurowizji Junior Polska uczestniczyła pięciokrotnie. W 2016 roku reprezentant naszego kraju pojawił się na imprezie po 11-letniej przerwie. W  2018 roku, w konkursie Eurowizji Junior w Mińsku, zwycięstwo Polsce wyśpiewała Roksana Węgiel, pokonując przedstawicieli 19 państw.

W tym roku w Gliwicach, po raz pierwszy od 2006 roku, na Eurowizji Junior pojawi się Hiszpania, której reprezentantka zwyciężyła w konkursie w 2004 roku. Największą liczbą   zwycięstw spośród krajów – uczestników tegorocznej edycji może pochwalić się Gruzja, która wygrała konkurs  trzykrotnie. Podwójnymi laureatami Eurowizji Junior były Białoruś, Rosja i Malta. Z kolei Armenia, Hiszpania, Holandia, Polska, Ukraina i Włochy mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie.Laureat tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior wystąpi przed publicznością Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce.

Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *