„Ex Machina”, „Zakochany bez pamięci”, „Ludzkie dzieci” i „Interstellar” w Warner TV

Alicia Vikander, Oscar Isaac, Jim Carrey, Kate Winslet, Matthew McConaughey – to tylko kilka z wielu gwiazd, które wystąpią w filmach z cyklu „Dystopia oczami kina” w Warner TV. Produkcje o futurystycznych światach będą emitowane już od czwartku 7 lipca.

Sprawdź godziny emisji filmu „Zakochany bez pamięci” w PROGRAMIE TV

Jim Carrey, znany z komediowych hitów, w filmie „Zakochany bez pamięci” wykazał się talentem do występów w produkcjach dramatycznych. Aktorskim przełomem w jego karierze była główna rola w „Truman Show”: został doceniony przez publiczność i krytyków. Wcielił się w bohatera, który odkrywa, że jest uczestnikiem groteskowego reality show, a jego życie to iluzja. Carrey powtórzył swój sukces występem w dystopijnym filmie Michela Gondry’ego. Opowiada on o parze po rozstaniu: Clementine (Kate Winslet) chce zapomnieć o byłym partnerze, Joelu (Jim Carrey) i postanawia poddać się zabiegowi wymazania go z pamięci. W ramach odwetu on również pragnie usunąć ją ze swoich wspomnień. W trakcie zmienia jednak zdanie, a ta emocjonalna decyzja odwraca koleje ich losu.

Odmiany w karierze szukał również reżyser Alfonso Cuarón, znany z różnorodności w doborze filmowych gatunków. W produkcji „Ludzkie dzieci” przygląda się problemowi zaludnienia. W alternatywnym świecie mieszkańcy Ziemi tracą zdolność do płodzenia dzieci. Pewnego dnia okazuje się, że istnieje jedna kobieta, która zaszła w ciążę: to Klee (Clare-Hope Ashitey). Wtedy Theo Faron (Clive Owen), niegdyś aktywista, zostaje poproszony przez byłą żonę (Julianne Moore) o przewiezienie ciężarnej w bezpieczne miejsce. Bohaterowie rozpoczynają pościg z czasem i własnymi, ludzkimi słabościami.

Nowatorską wizję zaprezentował Christopher Nolan. Znany z dystopijnych i futurystycznych przemyśleń twórca w „Interstellar” pokazał widzom świat, gdzie ludzkość traci miejsce do życia po zniszczeniu klimatu Ziemi. Grupa naukowców wybiera się w podróż, by znaleźć nowy dom dla mieszkańców planety. Odbywa się ona w nowo odkrytej czasoprzestrzeni. Choć dla bohaterów ta misja może stać się wyprawą samobójczą, podejmują heroiczne wyzwanie na rzecz dobra reszty populacji.

Sprawdź ofertę kanału Warner TV w PROGRAMIE TV

Cykl zakończy „Ex Machina”: film jednego z obecnie najbardziej rozchwytywanych reżyserów, Alexa Garlanda. Główny bohater to ekscentryczny milioner Nathan (Oscar Isaac), właściciel wielkiej korporacji. Jeden z jego pracowników (Domnhall Gleeson) wygrywa wewnętrzny konkurs firmy i w nagrodę zostaje zaproszony do willi szefa. Na początku podwładny sądzi, że bogacz jedynie tworzy nowoczesne technologie, ale w pewnym momencie wychodzi na jaw prawda: Nathan produkuje roboty myślące i czujące jak ludzie, a w tym nieprzeciętnie inteligentną Avę (Alicia Vikander). Nie spodziewa się, że maszyny mogą zbuntować się przeciwko twórcy.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *