Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” XIII w Dwójce

W niedzielę, 31 stycznia 2016 roku, rozpocznie się Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” XIII poświęcony twórczości wybitnego kompozytora. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, zaprasza na transmisję koncertu inauguracyjnego z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Liebreicha.

Tegoroczny Festiwal „Łańcuch” potrwa od 31 stycznia do 13 lutego. Na początek, 31 stycznia o godzinie 18:00, Dwójka nada transmisję koncertu inauguracyjnego z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Podczas wieczoru wystąpią: francuski wiolonczelista Gautier Capuçon oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Alexandra Liebreicha. W programie koncertu znajdą się: Fanfare for Louisville Witolda Lutosławskiego, Three Questions with Two Answers Luigiego Dallapiccoli, Koncert wiolonczelowy Tout un monde lointain Henriego Dutilleux, Capriccio Jana Krenza oraz Koncert wiolonczelowy Witolda Lutosławskiego.

Festiwal „Łańcuch” jest organizowany przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego od 2004 roku, w którym obchodzono 10. rocznicę śmierci twórcy. Nazwa i forma wydarzenia nawiązują do tytułów trzech utworów Lutosławskiego, a przede wszystkim do jego ulubionej „techniki łańcuchowej”, w której odcinki się zazębiają – poprzedni jeszcze trwa, kiedy następny już się rozpoczyna.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *