Trójka zaprezentowała gwiazdy 10. Offensywy de Luxe

Po raz dziesiąty Piotr Stelmach i Anna Gacek zapraszają na specjalne wydanie audycji „Offensywa”. W piątek, 29 stycznia 2016 roku, w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpią: Fisze Emade Tworzywo, Kortez oraz Marek Napiórkowski – w premierowym repertuarze „Tribute to David Bowie”. Podczas koncertu w radiowej Trójce zostaną wręczone również „Szczoty”, czyli doroczne nagrody „Offensywy de Luxe”.

W trakcie jubileuszowej, 10. już edycji gali (godzina 22:00), w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi autorski projekt braci Waglewskich, czyli Fisz Emade Tworzywo. Autorzy jednej z najlepszych polskich płyt 2014 roku, czyli „Mamuta”, wielokrotnie gościli ze swoimi utworami (m.in. „Pył”, „Ślady”, „Zwiedzam świat”) na „Liście Przebojów Programu 3”.

Na scenie pojawi się także Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz – w ocenie większości dziennikarzy i mediów muzycznych najlepszy debiutant ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że „ojcem chrzestnym” jego kariery jest Piotr Stelmach z Trójki, który pierwszy zaczął „grać” – wczesną wiosną 2015 roku – utwór „Zostań”. Piosenka ta przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na „Liście Przebojów”. Obecnie słuchacze Programu 3 mogą głosować na „Teraz już wiem” – kolejny singiel z płyty Korteza pt. „Bumerang”.

Interesująco zapowiada się występ gitarzysty jazzowego Marka Napiórkowskiego, który zaprezentuje w Trójce premierowo swój program „Tribute to David Bowie” – w hołdzie zmarłemu niedawno wybitnemu muzykowi i wokaliście.

Wszyscy uczestnicy „Offensywy de Luxe” otrzymają od Piotra Stelmacha i Anny Gacek prestiżowe nagrody – „Szczoty”. – Ale niewykluczone, że to nie wszyscy artyści, którzy tego wieczoru pojawią się na trójkowej scenie, bo „Offensywa De Luxe” to zawsze był koncert z niespodziankami – mówi Piotr Stelmach, współgospodarz wieczoru.

Transmisja koncertu na antenie Trójki w piątek 29 stycznia od godziny 22:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *