Filip Łobodziński od 23 sierpnia prowadzącym „To Był Dzień na Świecie” (wideo)

23 sierpnia Filip Łobodziński dołączył, w charakterze prowadzącego do zespołu programu informacyjnego o tematyce międzynarodowej – „To Był Dzień na Świecie”.

Łobodziński ostatnio pracował w tygodniku „Newsweek Polska”. Wcześniej związany był m.in. z Telewizją Polską. Jest także autorem scenariuszy filmowych i telewizyjnych, tekstów piosenek oraz haseł reklamowych.

Filip Łobodziński swoje wieloletnie i niezwykle wszechstronne doświadczenie zawodowe zdobywał jako dziennikarz prasowy, redaktor telewizyjny, dziennikarz radiowy, tłumacz, krytyk i komentator kulturalny. W latach 1992-2000 reporter prowadzący i wydawca Wiadomości TVP. Jest także autorem wielu scenariuszy filmowych i telewizyjnych, tekstów piosenek oraz haseł reklamowych. Biegle włada kilkoma językami. Przez 8 lat był wydawcą i dziennikarzem zagranicznym programów informacyjnych, jako dziennikarz i komentator kulturalny od przeszło dziesięciu lat współredaguje działy kulturalne w wielu tygodnikach min. Newsweek’u i miesięcznikach. Jego felietony i wywiady regularnie ukazują się już od 30 lat. Znawca i tłumacz literatury iberyjskiej oraz prozy amerykańskiej. Wieloletni współpracownik kilku rozgłośni radiowych – jako redaktor oraz prowadzący programy o tematyce informacyjno-ekonomicznej jak i kulturalnej. Autor tekstów piosenek, np. Ema na płytę „Yugoton” oraz pieśni Un recuerdo i El laberinto dla Małgorzaty Walewskiej.

Z sukcesem pracował również jako copywriter dla agencji Upstairs Young & Rubicam. Aktor w kultowych polskich produkcjach „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”.

„To Był Dzień na Świecie” – to jedyny w Polsce, codzienny magazyn geopolityczny. Tematyka międzynarodowa, komentarze, analizy i korespondencje z całego świata podane w najciekawszej formie. W studio oprócz zaproszonych polityków w roli komentatorów występują eksperci, dyplomaci i przedstawiciele organizacji międzynarodowych. Program prowadzą Grzegorz Dobiecki, Grzegorz Kozak oraz Jan Mikruta. Program emitowany jest od poniedziałku do niedzieli o godzinie 21:30 w Polsacie News.

Źródło: Telewizja POLSAT/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *