„Nie do wiary” od września w TTV

Niewiele jest programów telewizyjnych mających status produkcji „kultowej”. A do takich z pewnością należy program „Nie do wiary”, który przez blisko dziesięć lat był na antenie TVN. Charakterystyczna muzyka, tajemnicza scenografia, charyzmatyczny prowadzący – te elementy na trwałe zapisały się w historii polskiej telewizji. Program opowiadał o zjawiskach uznawanych za tajemnicze, trudno wytłumaczalne czy wręcz paranormalne. Aura tajemnicy i grozy zawsze przyciąga widzów, ale twórcom „Nie do wiary” udało się osiągnąć coś więcej – dzięki naukowemu sceptycyzmowi i dziennikarskiemu dystansowi zdołali stworzyć doskonałe połączenie widowiska i rzetelnego reportażu.

„Nie do wiary” zostało zdjęte z anteny w 2007 roku, w szczycie swojej popularności. Przez kolejnych pięć lat do osób tworzących redakcję NDW docierały listy, e-maile i telefony z prośbami, pytaniami, a czasem nawet kategorycznymi żądaniami natychmiastowego przywrócenia programu na antenę. Fora internetowe roją się od komentarzy związanych z programem, który ostatnią swoją emisję miał w lutym 2007 roku. Chociaż redakcja zrealizowała blisko trzysta relacji, wciąż docierały do niej kolejne sygnały, zgłoszenia i tematy. Widzowie programu stanowią liczną i wierną publiczność, dlatego z inicjatywy legendarnego już prowadzącego, Macieja Trojanowskiego, podjęto decyzję o reaktywacji zespołu oraz samego programu.

Popularnonaukowy charakter tej produkcji gwarantuje, że przed odbiornikami zasiądą zarówno widzowie lubujący się w rozwiązywaniu naukowych zagadek jak i ci, dla których liczy się przede wszystkim aura tajemniczości i niesamowitości. Już wkrótce na antenie TTV ponownie będzie można usłyszeć niezapomniane powitanie „Witam w strefie jedenaście…”

„Nie do wiary”

Premiera: niedziela, 2 września, godzina 22:15

Źródło: Stavka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *