Filip Wojciechowski Trio wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową w ramach cyklu koncertów „To, co najpiękniejsze…”

25 stycznia br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze…”. Tym razem Polskie Radio zaprosiło wybitnego pianistę Filipa Wojciechowskiego, który wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową. Koncertu na żywo będzie można posłuchać na antenie radiowej Dwójki. Wydarzenie będzie także transmitowane w streamingu na stronie internetowej polskieradio.pl oraz retransmitowane w radiowej Jedynce i Trójce.

„To, co najpiękniejsze… – Zima” to kolejny z serii wyjątkowych koncertów, których celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą wysoką.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej wystąpi Filip Wojciechowski Trio w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja. Gościnnie pojawi się Gary Guthman grający na trąbce. W drugiej części wieczoru zabrzmi koncert fortepianowy F-dur George’a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Koncert „To, co najpiękniejsze… – Zima” rozpocznie się o godz. 19.00 w piątek, 25 stycznia br. Polskie Radio przygotowało transmisję na antenie radiowej Dwójki oraz retransmisje we fragmentach na antenie radiowej Jedynki i Trójki w dn. 27 stycznia 2019 r. Wydarzenie będzie można także obejrzeć w streamingu na stronie internetowej polskieradio.pl. Gospodarzem wieczoru będzie Andrzej Sułek – Kierownik Redakcji Muzycznej w radiowej Dwójce.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *