Film „ELVIS” w HBO Max

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Oprócz Hanksa i Butlera w filmie występują nagradzana aktorka teatralna Helen Thomson (Tajemnice LakeTop, Rake) jako matka Elvisa, Gladys, Richard Roxburgh (Moulin Rouge!, Oddech, Przełęcz ocalonych) jako ojciec Elvisa, Vernon, oraz DeJonge (Wizyta, Stray Dolls) jako Priscilla. Oprócz nich Luke Bracey (Przełęcz ocalonych, Point Break – Na fali) gra Jerry’ego Schillinga, Natasha Bassett (Ave, Cezar!) wciela się w Dixie Locke, David Wenham (trylogia Władca Pierścieni, Lion. Droga do domu, 300) gra Hanka Snowa, Kelvin Harrison Jr. (Proces siódemki z Chicago, Na topie) gra B.B. Kinga, Xavier Samuel (Idealne matki, Przyjaźń czy kochanie?, Saga Zmierzch: Zaćmienie) gra Scotty’ego Moore’a, a Kodi Smit-McPhee (Psie pazury) wciela się w Jimmiego Rodgersa Snowa.

Wśród obsady znaleźli się także Dacre Montgomery (Stranger Things, Galeria złamanych serc) w roli reżysera telewizyjnego Steve’a Bindera oraz australijscy wykonawcy Leon Ford (Gallipoli, Pacyfik) w roli Toma Diskina, Kate Mulvany (Wielki Gatsby, Hunters) jako Marion Keisker, Gareth Davies (Piotruś Królik, Hunters) w roli Bonesa Howe’a, Charles Grounds (Bajecznie bogaci Azjaci, Camp) w roli Billy’ego Smitha, Josh McConville (Wyspa fantazji) w roli Sama Phillipsa i Adam Dunn (Home and Away) w roli Billa Blacka.

W rolach innych słynnych muzyków w filmie Luhrmann obsadził wokalistkę i autorkę piosenek Yolę jako Sister Rosettę Tharpe, modela Altona Masona jako Little Richarda, pochodzącego z Austin w Teksasie Gary’ego Clarka Jr. w roli Arthura Crudupa i artystkę Shonkę Dukureh jako Willie Mae „Big Mamę” Thornton.

Nominowany do Oscara Luhrmann (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!) wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał z Samem Bromellem, Craigiem Pearce’em i Jeremym Donerem na podstawie pomysłu swojego i Jeremy’ego Donera. Producentami filmu są Luhrmann, laureatka Oscara Catherine Martin (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!), Gail Berman, Patrick McCormick i Schuyler Weiss. Courtenay Valenti i Kevin McCormick są producentami wykonawczymi.

W ekipie reżysera znaleźli się też operatorka Mandy Walker (Mulan, Australia), nagrodzona Oscarem scenografka i projektantka kostiumów Catherine Martin (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!), scenografka Karen Murphy (Narodziny gwiazdy), montażyści Matt Villa (Wielki Gatsby, Australia) I Jonathan Redmond (Wielki Gatsby), nominowany do Oscara specjalista od efektów specjalnych Thomas Wood (Mad Max: Na drodze gniewu), kierownik muzyczny Anton Monsted (Australia, Moulin Rouge!) I kompozytor Elliott Wheeler (The Get Down).

Główne zdjęcia do Elvisa odbyły się w Queensland, w Australii, przy wsparciu władz stanu Queensland, organizacji Screen Queensland i offsetowego programu producenckiego rządu Australii.

Film Warner Bros. Pictures Elvis wyprodukowany został przez Bazmark Production i Jackal Group. Reżyserem obrazu jest Baz Luhrmann. Światowym dystrybutorem jest Warner Bros. Pictures.

Premiera filmu Elvis w HBO Max odbędzie się 2 września. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na 25 września na godz. 20:10.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *