Film „Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia” na antenie Lifetime

W dniu 59. urodzin Króla Popu – we wtorek, 29 sierpnia o godzinie 22:00 telewizja Lifetime wyemituje film fabularny „Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia” stanowiący adaptację bestsellerowej książki napisanej przez ochroniarzy Jacksona. W tytułową rolę w filmie wcielił się debiutujący na ekranie Navi, który poznał osobiście Jacksona i był przez niego zatrudniany jako sobowtór.

Sprawdź ofertę kanału Lifetime w PROGRAMIE TV

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem w trakcie przygotowań do spektakularnej trasy „This is it”. W czasie jej artysta miał wykonywać swoje największe hity takie jak „Thriller”, „Beat It” czy „Billie Jean”. Pomimo tego, że od śmierci Króla Popu minęło prawie 8 lat, popularność jego twórczości i zainteresowanie życiem prywatnym nie zmalały.

W filmie „Michael Jackson: W poszukiwaniu szczęścia” ukazane zostaną zarówno prywatne chwile między Jacksonem i jego dziećmi jak i zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe. W filmie pojawią się osoby z bliskiego grona artysty jak np. rodzeństwo, manager oraz osobisty lekarz Jacksona – Dr Conrad Murray, który w 2011 roku został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa piosenkarza. Reżyserką filmu jest Dianne Houston, nominowana w 1996 roku do Oscara za film krótkometrażowy „Tuesday Morning Ride”.

Film oparty jest na książce Billa Whitfielda i Javona Bearda „Remember the Time: The Last Days of Michael Jackson” i opowiada o prywatnych chwilach między Jacksonem i jego dziećmi, dokumentuje zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe i zmusiły do prób przed planowaną trasą „This Is It”, co w rezultacie doprowadziło do jego przedwczesnej śmierci, a także odpowiedzieć na pytanie nurtujące fanów na całym świecie: co się naprawdę stało z królem popu? Na ekranie widzimy, jak gwiazdor próbuje połączyć obowiązki rodzicielskie ze sławą. – Nie chce być królem popu, chce być Mikiem, zwyczajnym amerykańskim tatą – mówi jeden z ochroniarzy. W roli głównej wystąpi Navi, popularny artysta znany z występów w hołdzie Jacksonowi. Polska premiera „Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia” wyznaczona została na wtorek, 29 sierpnia na godzinę 22:00. Stacja Liftime wcześniej stworzyła film o Britney Spears (premiera w maju 2017 roku).

Źródło: A+E Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *