Film „Music” w reżyserii piosenkarki Sia w CANAL+ online

Świat pokochał ją za niezwykły głos, ogromny talent i piękne teledyski. Sia występuje na scenie od lat, pisząc również teksty i muzykę dla innych światowych gwiazd. Jej film „Music”, w którym zadebiutowała jako reżyserka, powstawał aż 15 lat. To dramat muzyczny z Kate Hudson, Leslie Odomem Jr. i Maddie Ziegler w rolach głównych, dostępny już teraz w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

„Chandelier”, „Titanium” czy „Dusk till Dawn” – to tylko wybrane z wielkich przebojów Sii Furler – australijskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. 9-krotnie nominowana do Grammy artystka dała się poznać szerszej publiczności dzięki swojej muzycznej twórczości. W 2020 roku pierwszy raz wcieliła się jednak w rolę reżyserki i zaprezentowała film „Music”, oparty na jednostronicowym opowiadaniu, którego sama jest autorką. Musical dopełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa piosenkarki.

Film pokazuje historię Zu (Kate Hudson), wracającą do rodzinnego miasta po śmierci babci, aby zająć się swoją jedyną przyrodnią siostrą o imieniu Music (Maddie Ziegler), która nie mówi ze względu na zaburzenia autystyczne. To interesująca i prowokująca historia pokazująca zmagania początkowo samotnych bohaterów, którzy próbują wspólnie stworzyć społeczność i zdefiniować na nowo rodzinę.

Artystyczny manifest filmowy podkreślają liczne musicalowe sceny, które pozostawiają widzom niesamowite wrażenia dźwiękowe i wizualne. Ważną rolę odgrywa również taniec, do którego choreografię stworzył Ryan Heffington, który współpracuje z Sią od lat przy jej teledyskach.

Musical od początku budził wiele kontrowersji. Widzowie zarzucali piosenkarce stworzenie wyjątkowo oklepanej hollywoodzkiej produkcji, jak również niewykorzystanie potencjału drzemiącego w niezwykłej obsadzie. Kate Hudson, która powróciła po krótkiej przerwie na ekrany za rolę Zu otrzymała nominację do Złotych Globów w kategorii Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu. Świetną kreację stworzył również zdobywca nagrody Tony Award oraz Grammy – Leslie Odom Jr. – znany widzom z nagradzanego musicalu „Hamilton”. Bez względu na sprzeczności pojawiające się w recenzjach i opiniach na temat filmu, Sia, która debiutowała w roli reżyserki, wykreowała obraz warty obejrzenia, pełen głębokich i wyjątkowych doznań estetycznych, a także poruszający istotne kwestie.

Film można obejrzeć w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *