Film” Wybraniec bogów” i program „Smaki lasu” w Telewizji Republika

W weekend 25-26 marca Telewizji Republika zaprezentuje na swojej antenie dwie premiery: „Wybraniec bogów”, fabularyzowany film dokumentalny o polskim matematyku Józefie Marcinkiewiczu, i „Smaki lasu”, nowy program o charakterze kulinarno-informacyjnym dla wielbicieli pysznej leśnej kuchni.

„Wybraniec bogów” – fabularyzowany film dokumentalny w sobotę 25 marca o 20:00 w Telewizji Republika.

Poznaj historię polskiego geniusza matematyki i patrioty Józefa Marcinkiewicza zamordowanego w czasie zbrodni katyńskiej przez sowieckich oprawców. O jego losach opowiedzą wybitni badacze m. in. historycy, matematycy, nauczyciele. Życie bohatera ilustrują fragmenty fabularyzowane, które pomagają nam wyobrazić sobie, ile każda z ofiar katyńskich mogła nam jeszcze pozostawić, w różnych wymiarach. Gdyby tylko pozwolono im żyć…

Józef Marcinkiewicz (ur. 30 marca 1910 w Cimoszce, zm. 1940 w Charkowie) – polski matematyk, autor prac z dziedziny analizy matematycznej, doktor filozofii, docent Uniwersytetu Wileńskiego oraz podporucznik piechoty rezerwy Wojska Polskiego. Produkcja: Instytut Pamięci Narodowej.

„Smaki lasu” – nowy program o charakterze kulinarno-informacyjnym. Premiera w niedzielę 26 marca o godzinie 8.40 w Telewizji Republika.

Sprawdź godziny emisji audycji „Smaki lasu” w PROGRAMIE TV

Poprzez kulinarne doznania będziemy odkrywać ciekawe regiony Polski, podkreślać różnorodność naszej kuchni, jak i miejsc, w których się pojawimy. Naszym celem będzie nie tyko przedstawienie dania, ale także zapoznanie widza z ciekawymi ludźmi i osobami zaangażowanymi w ochronę lasów. To dzięki nim polska natura cieszy oko kolejnych pokoleń.

W programie będziemy mówili o smakach lasu i znaczeniu leśnego ekosystemu. Przestawimy także gotowe produkty pochodzące z lasu (przetwory, marnowane grzyby, zioła), które z łatwością znajdą zastosowanie w domowej kuchni każdej gospodyni. Przybliżymy widzom zdrowe dania przygotowywane w sposób tradycyjny, oparty na autorskich przepisach Karola Kusa i Jakuba Wolskiego. Dania będą przygotowywane w otoczeniu natury, co jeszcze bardziej podkreśli ich charakter i smak. W pierwszym programie czeka nas kulinarna przygoda z szaszłykiem z węgorza na żywym ogniu.

Nad Wieprzem, w otoczeniu przepięknej polskiej przyrody, będziemy robili węgorza. Węgorza w sposób od tak właśnie – piękny, naturalny, dziki, acz przeeesmaczny – zachęca prowadzący „Smaki Lasu” Karol Kus.

Sprawdź ofertę kanału Telewizja Republika w PROGRAMIE TV

Dla widzów lubiących pospać trochę dłużej (uwaga na zmianę czasu z soboty na niedzielę!) powtórka programu zaplanowana jest w tym samym dniu o godzinie 16:10.

Źródło: Telewizja Republika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *